Már bajnokként nyert a Csaba Szolnokon

2024. május 5. 19:40 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 3–1-re nyert a Szolnoki MÁV FC otthonában a labdarúgó NB III Dél-Keleti csoportjának 27. fordulójában. Csató Sándor együttese az ESMTK vereségét követően már bajnokként lépett pályára és következő hetekben már készülhet a júniusi osztályozóra.

SZOLNOKI MÁV FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–3 (0–1)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 380 néző. Vezette: Kovács G. (Nagy G., Vilmányi)
SZOLNOK: Csáki – Tisza, dr. Kardos (Sitku 80.), Szabó R., Kópis – Dósa (Fazekas 69.), Lengyel, Pelles (Demeter 85.) – Antal, Annus, Iván (Barna 80.). Vezetőedző: Horváth Csaba
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Hodonicki (Kuzma 55.), Albert (Kovács G. 46.), Bora – Komáromi (Hulicsár 77.), Tóth M., Pintér (Mihály 62.), Pusztai, Kóródi – Vólent (Zádori 55.), Sármány. Vezetőedző: Csató Sándor.
Gólszerzők: Pelles (63.) ill. Pintér (39.), Hulicsár (79.), Zádori (92.)
Kiállítva: Sitku (82.) ill. Pusztai (83.)

A Békéscsaba már bajnokként lépett pályára Szolnokon, miután a vasárnap kora délután végződő mérkőzésen a 2. helyezett ESMTK kikapott a Szeged-Csanád Grosics Akadémia második csapatától, így behozhatatlan előnyre tett szert. A liláknál Farkas Márk és Zvara Levente hiányzott eltiltás miatt, Szabó Csaba sérülés miatt nem került be a mérkőzéskeretbe, Póser helyett pedig Czinanó Áron állt a kapuban.

A hazai, szolnoki csapat díszsorfalat állt a bajnokcsapatnak, amelyet egy jó negyvenfős szurkolótábor éltetett a mérkőzésen. Az Előre ennek megfelelően kiválóan nyitott, Sármány Kristóf került helyzetbe a 3. percben, azonban célt tévesztett, majd három perccel később újra Sármány, majd Vólent is próbálkozott, de csak az oldalháló zörrent meg. A félidő felénél Vólent lépett ki két védő között, de Csáki könnyedén hárított. Éledezett a Szolnok, az első próbálkozás Pelles Patriké volt, Czinanó magabiztosan védett. A 32. percben ismét Vólent rontott el egy ígéretes helyzetet, majd öt perccel később Iván kísérletét hatástalanította Czinanó. A félidő hajrájában megtört a jég: a 39. percben Tóth Máté indított el egy akciót, végül Pintér Norbert fejjel volt eredményes közelről (0–1). Pelles lövése zárta a játékrészt, de az eredmény nem változott.

Az első lehetőség a Szolnoké volt a fordulás után: az 51. percben Lengyel Béla a felsőlécet találta el. A felforgatott összeállításban érkező Békéscsabánál Csató Sándor több cserével is frissített, azonban az aktívan próbálkozó hazaiak a 63. percben egyenlítettek Pelles Patrik fejesével (1–1). A csabaiak reagáltak és újra támadólag léptek fel, majd a fölény góllá érett: a csereként beálló Hulicsár Máté második labdaérintéséből távolról zúdított nagy gólt a hazai kapuba a 79. percben (1–2). Ezt követően felgyorsultak az események, gyorsan eldönthette volna a meccset az Előre, de ez nem sikerült, majd a két perccel korábban beálló Sitku László volt fegyelmezetlen és szedett össze villámgyorsan egy kiállítást. A rossz példát Pusztai András követte vendég oldalon, aki megkapta a második sárga lapját, így kiegyenlítődött a létszám. A Szolnok mindent megtett az egyenlítésért, végül mégis az Előre szerzett gólt, Zádori Krisztián állította be a végeredményt.

A Békéscsaba 3–1-re nyert és bajnokként játszhatja le a következő három találkozóját, majd várhatja a júniusi osztályozót.