Békéscsabán sok minden változott, más dolgok maradtak a régiben. A város egyik legszebb épülete talán a vasútállomás, melyről már egy 1936-os felvétel is tanúskodik, de egy innen induló, máig ismerős vonaton sok fiatal tartott egy Fradi meccsre 82-ben.
Forrás: Fortepan/Ferencz Zoltán Zénó, Békéscsaba vasútállomas,1936
Forrás: Fortepan/Szalay Béla, egy Békéscsaba és Budapest között közlekedő vonaton, Fradi meccsre tartó fiatalokkal,1982
Neonfénnyel: kisvendéglő. A gelériában látható első képen a csabai Kazinczy utca egyik étterme látható. A második képen a Körös Hotel hallja, majd a pesten fellépő Napsugár Bábegyüttest lehet látni, de sok más ismerős épület is felbukkan.
Forrásjelölések a képek alatti szövegben.
Elhagyva a megyeszékhelyet láthatjuk az 1980-ban a megyét sújtó árvizeket, melyről egy ikonikus kép tanúskodik, a Szeghalom lábánál vízből kiékeskedő Békéscsaba felé tartó 47-est jelző táblával.
Forrás: Fortepan/Mezey András, Szeghalom határában 1980-ban
Az áradásokon túl a Körös partján szunnyadó balatoni hajót is lekapták, de azt már 1988-ban. Emellett a Gyulai Várfürdő 73-ból és az orosházi Gyopárosfürdő 66-ból már a múlt szebb oldalát veti fotópapírra. A galéria végén pedig 1965-ben Szarvason, az arborétum bejáratát lehet látni, az utolsó képen pedig Battonya egy évvel később, ahova éppen begurult az MTV közvetítőkocsija.
Forrásjelölések a képek alatti szövegben.
A magyar fotográfia napja alkalmából fontos kiemelni, hogy az amatőr fényképezésnek mindig van, volt és lesz helye a világban, ugyanis az avatatlan szem sokszor olyan témát találhat, amely megmenti a feltáratlan múltat a jövő számára.