A Paktum Partnerségi rendezvénynek a Csabagyöngye Kulturális Központ adott otthont. Az eseményen több olyan diák is részt vett, akik a jövőben valamilyen formában szeretnének a munkaerő piacra kerülni. Szekeres Nikolett elmondta: ő maga is gondolkozik azon, hogy egy nap vállalkozást indítson, így örül a támogatási lehetőségeknek.
– Tizenharmadik osztályos tanuló vagyok, egy OKJ-s tanfolyamon pénzügyi és számviteli ügyintézőnek készülök, így megvan az esélye annak, hogy valamelyikünk vállalkozást indítson. Sok információt kaptunk arról, hogyan lehet egy állásra jelentkezni és milyen lehetőségeink vannak – fogalmazott a diák.
A finanszírozási lehetőségekről a Békés Megyéért Vállalkozásfejlesztési Alapítvány projektmenedzsere tartott tájékoztatót. Siófoki Attila kiemelte, hogy óriási az érdeklődés a programra, amelynek köszönhetően az első vállalkozások már decemberben elindulhatnak.
– Az állam négy és félmillió forinttal tudja támogatni azokat, akik regisztrált álláskeresési státuszból vállalkozóvá válnak és két évig vállalják azt, hogy ezt a vállalkozást működtetik, fejlesztik, fenntartják – tájékoztatott a projektmenedzser.
Az esemény lényege, hogy a diákok megismerkedjenek a középiskola vagy az egyetem utáni lehetőségeikkel – emelt ki a Békéscsabai Városfejlesztési Nonprofit Kft. projektmenedzsere. Opitzerné Tóth Zsanett magát a foglalkoztatási paktumot is részletesen ismertette a jelenlévőknek.
– A mai rendezvényünk ebben az évben a Békéscsabai Járási Foglalkoztatási Paktum egyik utolsó olyan rendezvénye volt amelynek a partnerségi kapcsolatteremtés a lényege. Arra gondoltunk, hogy erre azokat középiskolás fiatalokat is meghívjuk, akik most fognak végezni. Bemutattuk nekik, hogy milyen lehetőségeik vannak az iskola befejezése után – részletezte a projektmenedzser.
A munkaerőpiac reformprogramját a Békés Megyei Kormányhivatal Társadalombiztosítási és Foglalkoztatási Főosztályának szolgáltatási szakügyintézője mutatta be.
– Mindannyian arra vágyunk, hogy a munkánkat elismerjék, fontos legyen az amit csinálunk. Lényeges számunkra az, hogy a névjegykártyánkra milyen beosztás kerül. A piramis legfelső csúcsa az önmegvalósítás, tehát hogy kihívást lássunk a munkánkban és szeressük is azt amit csinálunk – fejtette ki gondolatait Ruzsa Alexandra a fiataloknak.
A programra eddig 545 fő jelentkezett Békés megyéből, amelyben 270 fő harminc év alatti. Akik még nem töltötték be a harmincadik életévüket jövőre is jelentkezhetnek.
A rendezvény a TOP-6.8.2- 15-BC1- 2016-00001 azonosítószámú, Helyi foglalkoztatási együttműködések Békéscsaba Megyei Jogú Város területén és várostérségében című projekt keretében valósult meg.