Labdazápor volt, a siker elmaradt – nyert a KNRC Csabán

2023. december 22. 20:31 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba meglepetésre 3–0-s vereséget szenvedett a Kaposvári NRC együttesétől a női röplabda Extraliga 9. fordulójában, péntek este. A klub erre a találkozóra hirdette meg a „Hozz egy labdát egy mosolyért” elnevezésű jótékonysági akcióját, amelynek részeként több száz labda repült a játéktérre, azonban ezúttal a felhőtlen ünneplés elmaradt.

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA–KAPOSVÁRI NRC 0:3 (-21, -23, -25)
Extraliga-mérkőzés, Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Adler, Horváth.
BRSE: Aydinogullari 4, Stanchulova, Pintér, Stepanenko 10, Strumilo, 17, Bodnár 8. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Becic 2, Kump 4, Glemboczki 3. Vezetőedző: Tóth Gábor.
KNRC: Martin, Vilvert 11,  Radnai 7, Dias da Silva 13, Santos Hurst 14, Szedmák 10. Csere: Parker, Rády (liberók), Godó, Lima. Vezetőedző: Vincent Lacombe.

Utolsó 2023-as hazai mérkőzését az októberben idegenben legyőzött Kaposvár ellen játszotta a csabai csapat, amely a héten egyszer már pályára lépett és nyert a horvát Dinamo Zagreb ellen. A klub és a szurkolók a „Hozz egy labdát egy mosolyért!” kezdeményezés révén a Magyar Vöröskereszt Békés Vármegyei Szervezetének közreműködésével segíthetett a rászoruló gyermekeknek. A csapat az elmúlt években nem veszített olyan találkozót, ami az akcióhoz kapcsolódott, azonban ez a sorozat most megszakadt…

Az első pont Cansu Aydinogullari ásza után a hazaiaké volt, azonban a Kaposvár hattal válaszolt, Tóth Gábor pedig időt is kért. Lassan kezdte a felzárkózást a Csaba, azonban nem volt kellően stabil a játék. A játékrész közepén kettőre zárkózott a BRSE, majd Vincent Lacombe is magához hívta játékosait. A cserepadról érkező Kump Alíz ponttal mutatkozott be, ezt követően Aydinogullari kiváló megoldása után már csak egy volt a különbség (20:21). A KNRC a hajrában sem remegett meg, sorozatban három egységet szerzett és eldöntötte a szett sorsát (21:25).

A második szettet nem kezdte rosszul a házigazda, Strumilo azonban nemcsak jó megoldásaival hívta fel magára figyelmet, hanem fegyelmezetlen is volt, összetűzésbe került a vendégek mesterével, ami után ő és Lacombe is lapot kapott a játékvezetőtől (4:2). Hiába vezetett hárommal az ötszörös bajnok, villámgyorsan egyenlített a somogyi alakulat, majd három ponttal meg is lépett ellenfelétől (11:14) A kaposvári lendület a folytatásban is megmaradt, a csapatba visszatérő Glemboczki Zóra is játéklehetőséget kapott, egy ászt is betett a közösbe, majd Bodnár is bemutatott egy hasonló nyitást, így nyílt lett a hajrá (20:21) Kiélezett küzdelem indult a szettgyőzelemért, azonban ismét a vendégek bizonyultak higgadtabbnak, az első lehetőséget értékesítve megduplázták az előnyüket (23:25).

A harmadik játszma elején is jó volt a hazai kezdés, de pillanatok alatt elillant a megszerzett előny (6:6). Az etap közepén a Kaposvár lépett meg hárommal a játékát és a megfelelő összeállítást is kereső Csabával szemben, amely ugyan fordított, de újabb hullámvölgy jött, így nyílt maradt a küzdelem (22:22). Molcsányi Ritáék két meccslabdát még hárítottak, a harmadiknál azonban Stepanenko a hálóba küldte a labdát (25:27).

Labdaeső volt a meccs végén, de a csabai győzelem elmaradt (Fotó: Imre György)

A Kaposvár megérdemelten vágott vissza az őszi vereségért és megszerezte a három bajnoki pontot.

– Teljesen más csapat vagyunk, mint októberben voltunk. Időre volt szükségünk, most már megvan a stabilitás, jobban összeszoktunk, erre volt szükségünk. Az a meccs talán a legrosszabbunk volt az egész évben, persze a mai sem volt tökéletes, de maga az eredmény fantasztikus. A kulcs az volt, hogy stabilak tudtunk maradni – értékelt Vincent Lacombe, a KNRC vezetőedzője a csabaiak hivatalos oldalán.

A BRSE árnyéka volt önmagának, csak rövid időszakokban nyújtott jó játékot, így pedig nem tudta a maga javára fordítani a mérkőzést.

– Szeretnék elnézést kérni minden szimpatizánsunktól a mai teljesítményért. Borzasztóan csalódott vagyok, erre se szavak, se mentség nincsen. Ezt a mérkőzést már az öltözőben vagy a folyosón elveszítettük, már otthon voltunk, teleltünk, karácsonyoztunk. Ez megengedhetetlen, a jövőben pedig változtatásokat tervezek. Gratulálok a Kaposvárnak – fogalmazott Tóth Gábor, a Békéscsaba szakvezetője.

A Swietelsky-Békéscsaba legközelebb december 30-án lép újra pályára, akkor az UTE vendége lesz.

A tabella állása:
1. Vasas 26 p (9 győzelem/0 vereség) 2. Békéscsaba 19 (6/3) 3. MÁV Előre 16 (6/2) 4. Kaposvár 15 (5/4) 5. Nyíregyháza 11 (3/5) 6. UTE 8 (3/6) 7. Szent Benedek 7 (2/6) 8. DVTK 0 (0/8)