Labdarúgó MK: Magabiztos Puskás-győzelem Békéscsabán - galériával

2020. február 12. 20:22 | Kovács Dávid

A Ferencvárost egy körrel korábban kiejtő Békéscsaba 1912 Előre 3-0-ra kikapott az NB I-es Puskás Akadémiától a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–PUSKÁS AKADÉMIA 0–3 (0–2)
Békéscsaba, 825 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Pilán, Nagy S., Polényi, Zahorán – Babinyecz, Lustyik – Faragó, Gránicz (Oláh L., a szünetben), Máris (Gréczi, 60.) – Tóth D. (Pantovics, 69.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedüs L. – Huszti A., Meissner, Hadziev, Deutsch L. – Urblík, Plsek – Slagveer, Knezevic (Varga J., a szünetben), Gyurcsó (Sós B., 60.) – Vanecek (Mebrahtu, 84.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt
Gólszerző: Vanecek (0–1) a 22., Slagveer (0–2) a 34., Vanecek (0–3) a 78. percben

A csabaiak a legjobb 32 között, emlékezetes mérkőzésen Tóth Dániel és Nikola Pantovic góljaival 2-0-ra legyőzte a Ferencvárost. A Puskás Akadémia három magabiztos sikerrel jutott a nyolcaddöntőbe. Az Előrénél közel egy év után tétmérkőzésen is visszatért Lustyik Levente, a Fradi ellen remekül védő Uram helyett ezúttal Ribánszki László állt a hazai kapuban. A vendégeknél Hornyák Zsolt vezetőedző négy helyen változtatott csapatán a hétvégi bajnokihoz képest, Mebrahtu helyén most Vanecek kezdett a támadósorban.

A mérkőzés első negyedórája kiegyenlített küzdelmet hozott, a legnagyobb lehetőséget Slagveer lövésénél jegyezhettük fel, próbálkozása a felső lécről pattant a kapu fölé a 3. percben. A folytatásban a Puskás átvette az irányítást, Knezevic, Gyurcsó és Vanecek révén is helyzetbe került, de Ribánszki mindannyiszor a helyén volt. Az élvonalbeli rivális a félidő felénél szerezte meg egy vezetést: David Vanecek meghálálta edzője bizalmát, lesgyanús helyzetből, egy Ribánszkiról kipattanó labdát helyezett a kapuba a 22. percben (0-1). A következő tíz percben a csabaiak sem tudtak nagyobb helyzetet kidolgozni, a vendég csapat biztosan tartotta vezetését. A Puskás Akadémia egy gyors ellentámadás után duplázta meg az előnyét: Luciano Slagveer iramodott meg, Ribánszki későn érkezett a kapujából, a támadó pedig értékesítette a helyzetet (0-2). A vendégek koncentrált játékot mutattak be és kétgólos előnnyel mehettek a szünetre.

A második félidő első húsz perce is a vendégeké volt, Slagveer, Urblík és a csereként beálló Varga lövését is védenie kellett Ribánszkinak. Az Előre ezt követően kijött a szorításból, a csereként beálló Oláh László és Nikola Pantovic is lendített a játékon. A 68. percben Lustyik, hat perccel később pedig Faragó találhatott volna a kapuba. A 78. percben nemcsak a mérkőzés, hanem talán már a továbbjutás is végleg eldőlt: Sós szöglete után David Vanecek fejelt a kapuba (0-3). A hajrában Nikola Pantovic szépíthetett volna, de a gólszerzés ezen az estén nem jött össze a hazaiaknak.

Ribánszki több bravúrt is bemutatott a mérkőzésen (Fotó: Milyó Pál)

A Puskás Akadémia 3-0-ra diadalmaskodott és nagyon jó helyzetből várhatja a párharc visszavágóját, amelyet egy hét múlva, szerdán 18 órától játszanak Felcsúton. A Békéscsabára hétvégén sem vár könnyű feladat, hiszen az MTK lesz az ellenfél bajnoki mérkőzésen a fővárosban.

A kupamérkőzést felvételről, csütörtökön 21 órától láthatják a 7.Tv-n. A találkozó összefoglalóját a 19 órától kezdődő Híradóban, valamint a hétfőn 20.20-tól startoló Kezdőkörben láthatják.

Így látták a főszereplők

Máris Dominik (játékos, Békéscsaba 1912 Előre): A héten felkészültünk az ellenfélből, amely erős védelemmel állt fel. Két pontrúgásból kaptunk gólt, pedig készültünk erre. Sajnos nem sikerült értékesítenünk egyik helyzetünket sem, így kevés esélyünk maradt a továbbjutásra, ezt követően főként a bajnokságra koncentrálunk.

Schindler Szabolcs (vezetőedző, Békéscsaba 1912 Előre): Az erősebb csapat nyert ezen a mérkőzésen. Stabilan védekeztünk a mérkőzés elején, pedig többen megilletődötten játszottak. Az első gól véleményes szituáció után született, a második és a harmadik találatnál pedig mi hibáztunk. Mint minden meccsen, ezen a találkozón is megvoltak a lehetőségeink, de sajnos nem sikerült értékesítenünk egyet sem. A visszavágón is a Puskás lesz az esélyes, de emelt fővel kiállunk és szeretnénk jobb eredményt elérni.

Gyurcsó Ádám (játékos, Puskás Akadémia): Elértük azt, amiért jöttünk, előnnyel várhatjuk a második mérkőzést. Azt gondolom, hogy lesz pár napunk arra, hogy a bajnoki mérkőzésre és a visszavágóra is készen álljunk.

Hornyák Zsolt (vezetőedző, Puskás Akadémia): Nagyon örülök az eredménynek és a csapat hozzáállásának. A Csaba legyőzte a Fradit, ennek megfelelően készültünk, ugyanúgy, mintha egy NB I-es csapat ellen játszottunk volna. Határozottan léptünk pályára, az, hogy korán vezetést szereztünk, sokat segített a jó eredmény elérésében. Remekül, koncentráltan küzdöttünk, ha ilyen hozzáállással játszunk a visszavágón is, nem lehet gond a továbbjutással.