Labdarúgó MK: Kettős csabai vereség a Puskás ellen

2020. február 19. 20:08 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 3-0-s vereséget szenvedett a Puskás Akadémia ellen Felcsúton, így kiesett a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

A csabaiak egy héttel ezelőtt 3-0-ra kaptak ki hazai pályán, így a továbbjutás szinte már az első mérkőzésen eldőlt. Schindler Szabolcs több fiatal játékosnak is lehetőséget biztosított a párharc visszavágóján, hiszen Dávid Zoltán és Ilyés Tamás is bekerült a kezdőbe - írja a csabai klub hivatalos oldala.

A liláknak nem kezdődött jól az összecsapás: az első meccsen is gólt szerző Luciano Slagveer már a 2. percben betalált (1-0). Az első játékrész folytatásában már nem változott az eredmény. A fordulás után azonban az odavágóhoz hasonlóan kialakult a háromgólos különbség: két csereként beálló fiatal játékos is gólt szerzett. A 19 éves Tamás Nándor a 66. percben duplázta meg a Puskás előnyét, majd tíz perccel később a 18 éves Komáromi György alakította ki a 3-0-s végeredményt.

A Puskás Akadémia kettős győzelemmel jutott be a legjobb nyolc közé, ahol a szintén NB I-es Mezőkövesd lesz az ellenfele. A Békéscsaba innentől csak a bajnokságra koncentál, legközelebb a Vác érkezik a Kórház utcába, vasárnap délután.