Labdarúgás: Kétgólos hátrányból állt fel a Csaba Siófokon

2022. november 9. 15:13 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre a félidőben még kétgólos hátrányban volt, végül 2-2-es döntetlent játszott Siófokon a labdarúgó Merkantil Bank Liga hétközi, 16. fordulójában.

BFC SIÓFOK–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–2 (2–0)
Siófok, Városi Stadion, 100 néző. Vezette: Gaál Ákos (Horváth Zoltán, Kulman Tamás)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Varjas Z., Debreceni, Varga B. – Szakály A. (Vágó, 86.), Krausz – Balogh B. (Dénes Cs., 79.), Eördögh (Major G., 86.), Girsik (Nagy-Kolozsvári, 64.) – Horváth P. (Farkas B., 64.). Vezetőedző: Domján Attila
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás G., Fazekas L., Bora (Ilyés, 88.), Hodonicki (Mikló, 69.) – Zvara, Kitl M. (Máris, 69.), Farkas M., Horváth P. – Czékus (Talpalló, 69.), Lukács R. (Hamed, 69.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerzők: Varjas Z. (11.), Krausz (35.), ill. Máris (79.), Hamed (90.)

A találkozó előtt a Balaton-partiak kilenc ponttal és nyolc hellyel jártak előrébb a csabai gárdánál, így a találkozó esélyese a hazai együttes volt. Ennek megfelelően a Siófok szerzett vezetést: a 11. percben Szakály Attila jobb oldali szöglete után Varjas Zoltán hat méterről fejelt a bal alsó sarokba (1-0). Az Előre ugyan Lukács révén helyzetbe került, de az egyenlítés nem sikerült, sőt, a házigazda megduplázta az előnyét: a 35. percben ismét Szakály volt az előkészítő, aki ezúttal bal oldalról végzett el egy szabadrúgást, a beadásra pedig Krausz Raul érkezett, aki öt méterről a kapu közepébe fejelt (2-0). Négy perccel később Balogh Bence végleg lezárhatta volna a mérkőzést, de Krnács bravúros védést mutatott be, így maradt a 2-0-s hazai vezetés.

A fordulást követően is volt esélye a harmadik találat megszerzésére a Siófoknak, azonban Nagy-Kolozsvári és Varga Bence sem járt túl a csabai kapus eszén. A cserékkel frissítő Békéscsaba a 79. percben szépített: a tíz perccel korábban pályára lépő Máris Dominik fejjel volt eredményes Horváth Péter középre ívelt szabadrúgása után (2-1). A lilák a hajrában az egyenlítő gólt is megszerezték: Puskás Gábor beadását követően Hamed Yasin öt méterről bólintott a bal alsó sarokba a "fejesgólok mérkőzésén" (2-2).

A Békéscsaba a döntetlennel ugyan nem lépett előrébb a tabellán, de a hétvégi Haladás elleni mérkőzéshez hasonlóan egy hajrában szerzett góllal tudott pontot szerezni. Brlázs Gábor együttese vasárnap a Soroksár ellen lép pályára a Kórház utcai stadionban.