Labdarúgás: A hosszabbításban bukta el a győzelmet a Csaba - galériával

2023. április 30. 20:26 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre sokáig vezetett, azonban a 91. percben gólt kapott, így végül csak egy pontot szerzett a BFC Siófok ellen a labdarúgó NB II 35. fordulójában. Pásztor József együttese így három fordulóval a vége előtt a kiesést jelentő 19. helyen áll.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BFC SIÓFOK 2–2 (2–1)
Békéscsaba, 1350 néző. Vezette: Rúsz Márton (ifj. Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás (Hodonicki 86.) Albert I., Bora, Mikló – Hamed (Máris 69.), Fazekas L., Kitl, Futó – Czékus, Ilyés (Kóródi 82.). Megbízott vezetőedző: Pásztor József.
SIÓFOK: Winter – Vágó, Horváth M., Debreceni – Polényi, Varjas, Szakály A., Volter (Major 62.), Varga B. – Farkas B. (Dénes 62.), Hegedűs (Girsik 62.). Vezetőedző: Dragan Vukmir.
Gólszerzők: Czékus (13.), Ilyés (40.), ill. Varjas (18.), Dénes (90+1.)

A csabaiaknak kötelező lett volna a győzelem a kiesés elkerüléséért vívott harcban, míg a Siófok már a forduló előtt is szinte biztos bennmaradónak számított. Pásztor József ezúttal a betegséggel küzdő Lukács Raymond helyett Ilyés Tamásnak adott lehetőséget, aki élt is az eséllyel.

A jobban kezdő hazai csapat a 13. percben a vezetést is megszerezte: Ilyés lépett meg a jobb oldalon, lapos centerezésébe a középen érkező Czékus Ádám „szúrt bele” jó érzékkel, a labda pedig a tavaly még Csabán védő Winter hasa alatt átcsúszva a hálóban kötött ki (1-0). Nem tartott sokáig a hazai szurkolók öröme, öt perccel később egyenlített a Siófok: Szakály jobb oldali szöglete után a középen jól érkező Varjas Zoltán mintegy tíz méterről fejelt a léc alá (1-1). A hazaiak kezdeményeztek a folytatásban is, a 40. percben pedig ismét előnybe kerültek: Ilyés Tamás harcolt meg a labdáért, majd kiváló ütemben emelte át a labdát a kilépő Winter felett (2-1). A Békéscsaba lendületesebben játszott, megérdemelten vezetett az első félidő után.

A szünetben még a csabaiak örülhettek a vezetésnek (Fotó: Such Tamás)

A fordulást követően a házigazda átadta a kezdeményezést, inkább ellentámadásokra rendezkedett be. A hármas cserét is végrehajtó Siófok birtokolta többet a labdát, de igazi helyzetet szinte az egész második játékrészben nem tudott kidolgozni, talán csak Varjas szöglet utáni kapáslövése okozott veszélyt a 65. percben, de a labda ekkor is a kapu fölé szállt. A Csaba a 85. percben egy ellentámadásból eldönthette volna a három pont sorsát, de Czékus csak a kapufát találta el. A hosszabbításban jött a hidegzuhany a hazaiak számára: egy jobb oldali beadás után nem sikerült felszabadítani, a kapu elé visszatett labda után Dénes Csanád fejelt 8 méterről a kapu bal oldalába, Krnács csak belekapott a labdába, de védeni nem tudott (2-2).

A lilák az újabb döntetlennel visszacsúsztak a szezon végén kiesést jelentő 19. helyre három fordulóval a bajnokság vége előtt, az egypontos lemaradásban az osztályozós pozíciót elfoglaló Kozármislennyel szemben.

A Békéscsaba-Siófok mérkőzést kedden 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n!

Így látták a vezetőedzők

Pásztor József: Sajnos sorozatban nem tudjuk úgy lehozni a mérkőzéseket, hogy ne kapjunk gólt, ezúttal is mindkét fejesgól elkerülhető lett volna. A legnagyobb baj az, hogy nem tudunk kilencven percen át koncentrálni, emiatt a csapat mindig „hozza” a hibát. Pedig kúsztak-másztak a fiúk, nem mondhatom azt, hogy nem küzdöttünk volna, de hiába vezetünk rendszeresen, a végén mindig gólt kapunk, így pedig fontos pontokat veszítünk.

Dragan Vukmir: Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, mert a hazai csapatnak nagyon kellett a három pont. Fiatal játékosokból álló csapatunk az első félidőben sok hibával futballozott, de akkor is küzdött. Próbáltunk három cserejátékossal frissíteni, végül a hosszabbításban gólt szerezni, örülünk a megszerzett az egy pontnak.