Labdarúgás: Jött a dráma a végén, 95. perces góllal nyert az Előre - galériával

2023. május 15. 22:24 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre ugyan sokáig kiesésre állt, de az utolsó pillanatokban Albert István góljával nyert a Tiszakécske ellen a labdarúgó NB II 37. fordulójának hétfő esti mérkőzésén. Pásztor József csapata ezzel megőrizte bennmaradási esélyeit az utolsó játéknapra, azonban nem elég nyernie Ajkán, a Nyíregyháza vagy a Szentlőrinc botlása is kell az osztályozós hely eléréséhez.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–TISZAKÉCSKEI LC 2–1 (1–0)
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 830 néző. Vezette: Kovács Imre (Kovács Gábor, Rózsa Dávid)
BÉKÉSCSABA: Póser – Puskás G., Albert I., Bora, Mikló – Fazekas L., Talpalló (Marik 72.), Kitl M., Futó (Ilyés 83.), Horváth P. (Zádori 72.) – Hamed (Máris 83.). Megbízott vezetőedző: Pásztor József.
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Kiprich, Csáki, Vajda B. – Kiss N., Máté Zs., Szekér (Erdei 77.), Pongrácz (Biben 85.) – Horváth Z., Zamostny. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerzők: Bora (5.), Albert (90+5.) ill. Horváth Z. (49.)

Idei utolsó hazai mérkőzésére készült Pásztor József együttese, ráadásul győzelmi kényszerben, hiszen amennyiben nem aratott volna diadalt a Tiszakécske ellen, akkor búcsúzott volna az NB II-től és a 2007/2008-as szezon után újra a harmadosztályban találhatta volna magát… Az időjárás sem fogadta kegyeibe a csabaiakat, szinte egész nap esett az eső, de ez végül nem mosta el a hazai bennmaradási esélyeket! A hazaiak mestere ugyan újra számíthatott a kapuban Póser Dánielre, de a bajnokságban házi gólkirály, a tíz bajnoki gólt szerző Czékus Ádám sárga lapjai miatt ezúttal hiányzott a csapatból, így a fiatal szabályt teljesítve Talpalló Norbert került be a kezdőbe.

A lilák tehát a győzelembe menekülhettek, ennek megfelelően kiválóan kezdtek: az 5. percben Mikló jobb oldali szöglete után a rövid saroknál érkező Bora György az ötösről a hosszú sarokba fejelt (1-0). A hazaiak nagy lendülettel dobták magukat a csatába, a 15. percben Mikló Roland 30 méteres próbálkozása elkerülte a kaput, három perccel később Horváth Péter átlövésénél azonban Halasinak már le kellett érnie a bal alsó sarokra. A hazai csapat maradt veszélyesebb, a 26. percben Yasin Hamed nyargalt végig szinte az egész pályán, majd bal lábbal 18 méterről lőtt, azonban Halasi ismét magabiztos volt. A vendégek inkább csak szélről beadott labdákkal próbáltak eljutni Póser kapujáig, de a hálóőr megoldotta a kötelező feladatokat, egészen a 38. percig: Vajda bal oldali beadása után kicsúszott a labda a kapus kezéből, de Csáki Norbert hat méterről fölé lőtt. A félidő hosszabbításában újra Csáki veszélyeztetett fejjel, de csúsztatása elkerülte a bal alsó sarkot.

Az első félidőben végig vezetett a Csaba Bora góljával (Fotó: Such Tamás)

Amilyen jól kezdődött a mérkőzés a Békéscsabának, annyira rosszul indult a második játékrész: Zamostny szedett össze egy átívelt labdát a tizenhatos jobb oldalánál, majd beadása után Horváth Zoltán közelről, becsúszva pofozta a labdát a kapuba (1-1). Az 59. percben már a vendégek vezethettek volna, egy élesen középre lőtt labda után Bora György mentett szögletre a kapu torkából. Telt-múlt az idő, a csabaiak azonban még az ellenfél térfelére is ritkán jutottak el, míg a kécskei gárda Pongrácz révén veszélyeztetett a 65. percben. A hazai drukkerek kezdtek egyre türelmetlenebbek lenni és nem kímélték a hazai klubvezetést sem… A csabaiak több cserét is bevetettek, de a 86. percben mégsem ők, hanem Mikló Roland került helyzetbe keresztbe lőtt labdája sem lövésnek, sem beadásnak nem volt jó. Két perccel később Kitl lőhetett volna gólt egy kavarodás után, azonban Kiss Norbert a földön fekve mentett az ötösön. Mindent egy lapra tett fel a Csaba: végül a 95. percben Albert István fejelt a kapu bal alsó sarokba, ezzel az utolsó pillanatban életben tartotta a bennmaradási esélyeket (2-1).

Nagy volt a csabai öröm a mérkőzés végén (Fotó: Such Tamás)

– Csoda még nem történt, jövő héten történhet csoda, ha sikerül ismét nyernünk. Nagyon nehéz meccsre számítottunk, nem játszottunk jól, de kitettük a szívünket a pályára. Maradt esély az utolsó fordulóra, nem adtuk fel és vasárnap sem adjuk fel – fogalmazott Albert István, a győztes gól szerzője az M4 Sport kamerája előtt.

Pásztor József szerint ideje volt már, hogy forduljon a kocka és bízik abban, hogy még egy mérkőzésig melléjük áll a szerencse.

– Gyengén futballoztunk, sok hibával játszottunk, az ellenfél is egyszerű futballt játszott, de a szerencse velünk volt. Ennél jobb játékra lesz szükség vasárnap, nem szabad ilyen görcsösen játszanunk, ennél erősebbnek kell lennünk. Remélem Ajkán tudunk nyerni és az eredmények is úgy alakulnak, hogy osztályozót játszhatunk majd – értékelt a Békéscsaba megbízott vezetőedzője.

A csabaiak sikerükkel 37 ponttal állnak a tabellán és egy egységre megközelítették a Nyíregyházát, kettőre pedig a Szentlőrincet. Pásztor József csapata az utolsó fordulóban a biztos bronzérmes FC Ajka otthonába látogat, a szabolcsiak a 4. helyért harcoló Szegedet fogadják, míg a baranyai rivális a 14. pozíciót elfoglaló, de a biztos bennmaradónak még nem számító Kazincbarcika vendége lesz.