Labdarúgás: Hatot rúgott az Előre második csapata a Tállyának

2021. szeptember 1. 19:27 | behir.hu

A Békéscsaba 1912 Előre második csapata 6-0-ra nyert a nyeretlen Tállya ellen a labdarúgó NB III Keleti csoportjának 5., hétközi fordulójában.

Békéscsaba 1912 Előre II. – Tállya KSE 6-0 (2-0)

Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 230 néző. Vezette: Nagy Attila László (Topálszki Szabin, Harsányi Martin)

Békéscsaba: Apró Ármin, Hodonicki Márk, Váradi Ádám, Oláh Ákos, Ilyés Tamás, Zvara Levente, Nikola Pantovic, Zelik Csaba, Fazekas Lóránt, Szabó Csaba, Szabó Zsombor. Cserék: Tóth Alexander, Sipaki Patrik, Czvalinga Áron, Kasik Ákos, Bukor Zoltán Márk, Styecz Bence, Borbély Bence, Bónus Marcell, Varga Tamás. Vezetőedző: Brlázs Gábor.

Tállya: Kosztyu István, Tóth Szabolcs, Nyitrai Dávid, Minczér Tibor, Kovács Norbert, Mezőssy Levente, Kulcsár Hunor, Varga Krisztián, Szegedi Bence, Baranyi Bence, Bihari Gyula. Cserék: Tarr Tibor, Ondó János, Rubish Rostyslav, Varga József, Csávás Bence, Bucsák Szabolcs. Vezetőedző: Lasztóczi Péter.

Gólszerzők: Oláh (5.), Váradi (7., 49.), Szabó Zs. (52.), Ilyés (59., 86.).

Kiállítva: Bihari (45+2.)

Valószínűleg részben az öltözőben maradhatott még a vendég együttes, hiszen rögtön a mérkőzés elején kétszer is betalált a Békéscsaba. Oláh Ákos és Váradi Ádám találataival a 7. percben már 2-0 volt az eredmény, megadva ezzel az alaphangot és amint utólag kiderült, ezzel szinte minden el is dőlt - számolt be a csabai klub hivatalos oldala. Néhány kósza próbálkozáson kívül nem hagyott teret a borsodiaknak a hazai csapat, így sorra vezette a támadásokat, néha talán túl nyugodtan is, hiszen egy óriási kapufán kívül, több hazai sarokrúgás is többet ígért, így aztán a félidőben maradt a kétgólos vezetés. A pecsétet talán Bihari Gyula teljesen felesleges kiállítása tette a jegyzőkönyvre, hiszen egy jogos sárga cédula után még reklamált is, amit a játékvezető egyáltalán nem nézett jó szemmel.

A második játékrész szinte ugyanúgy kezdődött, ahogy az első, hiszen a 49. percben Váradi Ádám talált be ismét (3-0), az 52. percben pedig Szabó Zsombor eresztett el egy inkább átadásnak tűnő lövést, ami a vendég kapus kezei között gurult a hálóba – hatalmas potya volt (4-0). A folytatásban sem lankadt a lilák kedve és az 59. percben egy megítélt büntető után Ilyés Tamás volt eredményes (5-0). Mindkét csapat próbált frissíteni a folyatásra, Brlázs mester öt cserepados játékosának is lehetőséget adott, ami a szinte behozhatatlannak tűnő előnynek köszönhetően teljesen érthető is volt. A vendégek becsülettel küzdöttek, nem adták fel, mindent megtettek a tisztes helytállásért. Néha-néha eljutottak a csabai kapuig, de nagy gondot azért nem tudtak okozni. Küzdeni tudásból és akaratból mindenképp jelesre vizsgáztak, de az erőviszonyok ezen a mérkőzésen a hazaiaknak kedvezett. Ilyés Tamás még bemutatott volna egy félfordulattal, ollózva szerzett gólt, de a labda a kapufán csattant – szép mozdulat és jó elképzelés volt. Végül mégis a fiatal támadó zárta le a meccset, hiszen a 86. percben a vendég védők asszisztálása mellett, az ötösön belül több próbálkozás után valahogy sikerült a hálóba kotorni a labdát (6-0).

A Békéscsaba második csapata sikerével nyolc ponttal a 9. helyen áll öt forduló után. Brlázs Gábor együttese szombaton az eddig négy egységet gyűjtő, Sényő otthonába látogat.