Labdarúgás: Győzelem edzőváltás közben - két góllal nyert az Előre

2020. szeptember 13. 19:46 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 2-0-ra legyőzte a Nyíregyháza Spartacus FC gárdáját a labdarúgó Merkantil Bank Liga 8. fordulójában. A lilák egyedüli csapatként továbbra is veretlenek és feljöttek a tabella 3. helyére.

BÉKÉSCSABA–NYÍREGYHÁZA 2–0 (0–0)

Békéscsaba, 2040 néző. Vezette: Veizer Roland (Tőkés Róbert, Sinkovicz Dániel)

BÉKÉSCSABA: Czinanó – Farkas M., Nagy S., Bora, Szabó P. (Horváth P., 74.) – Pantovic, Hodonicki (Mészáros, 82.), Hursán, Kitl M. – Paudits, Lukács R. (Máris, 62.). Szakmai vezető: Pásztor József

NYÍREGYHÁZA: Fejér - Svedyuk, Fodor, Jánvári, Galambos (Papucsek, 88.) - Farkas A. - Kalocsai, Papp M. (Kártik, 59.), Ötvös, Gyurján (Györgyi, 46.), Hamed. Vezetőedző: Gálhidi György

Gólszerző: Lukács (45+2.), Hursán (67.)

Mint ahogy arról beszámoltunk, a csabaiaktól távozott Schindler Szabolcs vezetőedző, az együttes Pásztor József és Brlázs Gábor irányításával szerette volna megőrizni a veretlenséget.

A csabaiak nyitották jobban a meccset, a legígéretesebb helyzet Nikola Pantovic távoli szabadrúgása volt a 12. percben, Fejér ha nehezen is, de hárított. A folytatás kiegyenlített küzdelmet hozott, a vendégek részéről Hamed pörgetését lehetett feljegyezni, azonban összességében kevés helyzetet láthattak a szurkolók. A szünetre mégis csabai vezetéssel vonultak a csapatok: az első félidő hosszabbításában Pantovic labdáját Lukács Raymond helyezte a kapuba (1-0).

Nagyot küzdöttek a lilák a Nyíregyháza ellen (Fotó: Milyó Pál)

Az Előre nagy lendülettel jött ki a folytatásra: negyedóra alatt Szabó, Lukács és Paudits is betalálhatott volna. A 67. percben végül csak megérkezett a második hazai találat: Hursán György egy finom csel után duplázta meg az előnyt (2-0). A nyírségiek ugyan próbálkoztak a szépítéssel, de a csabai védelem jól állt a lábán, Czinanó kapus segítségével. A lilák a végén még a harmadik gólt is megszerezhették volna, de Hursán lövését Fejér védte.

A Békéscsaba 2-0-ra győzött és nyolc forduló után egyedüli csapatként továbbra is veretlen az NB II-ben. Az Előre a Debrecen és a Gyirmót mögött a 3. helyen áll a tabellán és szerdán a 13. pozíciót elfoglaló ETO FC Győr otthonába látogat.