Közel 60 alkotással startolt a 24. Csabai Szalon

2024. október 9. 15:50 | Csiffáry Zsuzsanna

Huszonnegyedik alkalommal nyílt meg a Csabai Szalon elnevezésű kiállítás. A több évtizedes múltra visszatekintő tárlaton a helyi, illetve a városhoz kötődő művészek mutatkoztak be ismét. Idén a Csabagyöngye Kulturális Központ Panoráma termében 50 festményt és 9 szobrot tekinthetnek meg az érdeklődők december 10-ig.

Megnyílt a helyi művészek munkáit felvonultató 24. Csabai Szalon című tárlat a Csabagyöngye Kulturális Központban kedden este. A tárlat megnyitóján Szente Béla, az intézmény igazgatója köszöntött minden megjelentet, aki kiemelte: a kiállítás egyfajta ünnepséggé nőtte ki magát. Méltatta a művészek tevékenységét és gratulált az alkotóknak. Az ünnepet  Borbola Boglárka hegedűjátéka tette emelkedettebbé.  

A kiállítást Farkas Wellmann Éva József Attila-díjas költő nyitotta meg, aki elárulta stábunknak: rajongóként állt a pódiumra a művészekkel szemben. Mint mondta, óriási megtiszteltetésnek éli meg, hogy 35 alkotó munkásságáról beszélhet. 

– Az összes alkotást végig nézhettem már korábban. Tavaly is volt egy felvetés, hogy én nyissam meg a kiállítást, azonban más elfoglaltságom miatt akkor ezt nem tudtam elvállalni, ugyanakkor idén nagy örömmel nyitottam meg az eseményt. Úgy gondolom, hogy egy költő, író vagy képzőművész alapvetően nem gondolkodik másként, csak az eszköze más. Minden alkotó ugyanonnan merít, és ugyanazokat a logikákat, összefüggéseket ismeri fel. Éppen ezért nagyon fontos, hogy ezek a más eszközök, de ugyanaz az alkotói logika találkozzon egymással – hangsúlyozta a József Attila-díjas költő.

Mészáros Sándor festőművész és divattervező két alkotásával találkozhatunk a tárlaton. 

– A mondanivalója ennek a két képnek filozófikus. Az egyik képem a Van és nincs címet viseli, ami egy magányos ember érzéseit ábrázolja. A másik a Kora reggel elnevezést kapta, amelyet egy élményem alapján dolgoztam fel. Egy reggelen két asszony beszélgetését figyeltem, és nagyon megtetszett, hogy az egyikük egy igazi talpraesett karakter, a másik személy pedig mintha idecsöppent volna a múlt századból, őt egy úrinőnek kívántam megfesteni – fogalmazott az alkotó. 

Mészáros Sándor fényjátékokat megjelenítő és karaktereket ábrázoló munkáival korábban is találkozhattunk, néhány évvel ezelőtt a Munkácsy Mihály Múzeumban is volt egy csoportos kiállítása. 

A tárlatot december 10-ig tekinthetik meg az érdeklődök az intézmény nyitvatartási idejében. 

Galéria

Ezek is érdekelhetik

További programok »

FEL