Kosárlabda: Ismét kiütötte a DEAC-ot a Békéscsabai KK

2022. május 21. 19:05 | Kovács Dávid

Jancsika Árpád együttese 134-85-re nyert Debrecenben a férfi kosárlabda NB II Keleti csoportjának rájátszásában.

A Békéscsabai KK az alapszakaszban egy ponttal kikapott a DEAC II. otthonában, ez a győzelem pedig itt a rájátszásban is hiányzik, hiszen már nincs esély a Nyíregyháza megelőzésére. Vágvölgyi Ákosék azóta kétszer már legyőzték a riválisukat hazai pályán, most azonban ismét Debrecenben kellett pályára lépni.

Az már eldőlt, hogy Jancsika Árpád csapata a 2. helyen zárja a playoffot, így a felkészülés jegyében készülhetett a találkozóra, amely szinte már az első negyedben eldőlt: tíz perc után 39-16 volt az állás. Ez a különbség szinte meg is maradt a félidőre, a csabaiak 50-38-ra vezettek a nagyszünetben. A második félidőben folyamatosan nőtt a differencia, a vége pedig kiütés lett: a Békéscsabai KK szezonbeli pontrekordot döntött és 134-85-re diadalmaskodott.

Kovács Józsefék egy hét múlva a Nyíregyháza ellen zárják a rájátszást, majd a keresztjátékban a Hepp Kupa-bronzérmes és éppen a csabaiakat búcsúztató Budafok vagy az egy vereséggel álló Honvéd Ludovika lesz az ellenfél.