Kosárlabda: Kikapott, de bejutott a négyes döntőbe a Békéscsabai KK

2022. június 11. 19:49 | Kovács Dávid

Jancsika Árpád együttese ugyan 74-55-ös vereséget szenvedett a Honvéd Ludovika otthonában a férfi kosárlabda NB II keresztjátékának visszavágóján, de bejutott a bajnokság négyes döntőjébe!

HONVÉD LUDOVIKA - BÉKÉSCSABAI KK 74-55 (19-11, 13-17, 18-9, 24-18)
Budapest, Ludovika Aréna. Jv: Hervay Tibor, Gaál István Tamás
HONVÉD: Stefán 8, Máté 11/3, Bea, Szőnyi 12/6, Kovács D. 7/3. Csere: Mészáros 4, Nagy D., Dévényi 15/6, Kiss Á., Bencze 3/3, Panic 2, Dévényi 8/6. Vezetőedző: Mészáros István.
BÉKÉSCSABA: Vágvölgyi 4, Czifrák, Botos, Milosevic 10, Salamon 3. Csere: Kovács J. 8/6, Szarvas 5/3, Perák 5, Korcsmáros 3/3, Farkas G. 2, Hajdu 15. Vezetőedző: Jancsika Árpád.

A keresztjáték első mérkőzésén a Békéscsabai KK szenzációs teljesítményt nyújtott, az utolsó negyed előtt már 33 ponttal vezetett, végül 78-55-re nyert és jó helyzetből várta a második összecsapást.

A visszavágót a Honvéd Ludovika kezdte jobban és percek alatt ötpontos előnyt alakított ki. Ezt követően mindkét csapat többet hibázott támadásban, majd a házigazda mozdult el a 10-5-ös állásról és jobban zárta az első negyedet (19-11). A rövid pihenőt követően a fővárosiak nagy lendülettel rontottak a csabaiakra és tíz pont fölé nőtt a különbség (27-15). A feszült hangulatú összecsapáson a vendégek higgadtak maradtak és egy 6-0-s rohammal megfelezték a hátrányukat. A félidő hajrája is a Csabának sikerült jobban, Korcsmáros Csaba hajrában elengedett triplájával segített csapatán. A szünetben négy ponttal, 32-28-ra vezetett a Honvéd.

A második játékrészt ismét a fővárosi gárda nyitott, a vendégek mintha az öltözőben maradtak volna. Lassan Jancsika Árpád csapata is elkezdte a pontok gyártását, bár ebben a tíz percben mindössze kilenc egységig jutott. A Honvéd viszont nem adta fel, így nyílt maradt a továbbjutás kérdése az utolsó játékrész előtt (50-37). A budapesti gárda a záró játékrészben mindent egy lapra feltéve rohant az eredmény után, a hajrához érve látótávolságon belülre került az első meccsen összeszedett hátrány ledolgozása is (67-50). Az utolsó percekben ugyan fáradtnak tűntek a vendégek, de Hajdu Márton és Salamon Tamás kosaraival megtették az utolsó lépéseket a továbbjutás felé. A Honvéd Ludovika ugyan labdákat is szerzett a végén, de ez csak a szép búcsúra és a 74-55-ös győzelemre volt elég.

A Békéscsabai KK négy pontot megőrzött az előnyéből és bejutott a négyes döntőbe, ahol a Budafok, a PTE-PEAC és a keleti rivális, Sunshine-NYíKSE lesz az ellenfél.