Varga Tamás, Békéscsaba sportért, kultúráért, oktatásért és ifjúságért felelős alpolgármestere elmondta, hogy a gyermekfelügyelet biztosítása eltér a hagyományos tanítási rendtől. Továbbá az ügyelet nem ír elő létszámkorlátot, viszont az intézményvezetőnek a biztonság érdekében fel kell állítania egy limitet. Az eddigi visszajelzések alapján az iskolák és az óvodák megbirkóznak a jelenlegi helyzettel. Amennyiben betelik az adott intézmény, a vezetők átirányítással más óvodát ajánlhatnak.
A Békéscsabai Médiacentrum Kft. munkatársai körében is van olyan, aki többszörösen érintett, hiszen kisiskolás és óvodás gyermek mellett otthon dolgozik, a szerkesztőségben végzendő munka esetén pedig az oktatási intézmények felügyeletét veszi igénybe.
- Ősszel én is kerültem karanténba, így már van tapasztalatom azzal kapcsolatban, hogyan kell itthonról tanulni egy első osztályossal. Munkakörömből adódóan itthonról is dolgozhatok, viszont van, amit csak a szerkesztőségben tudok megoldani. Így amikor helyszínen kell a munkát elvégeznem, igenybe veszem az iskolai és a óvodai ellátást - fogalmazott Tóth Bianka műsorvezető.
Hatala Boglárka főszerkesztő egyszerűbbnek gondolja, ha a gyermekek az iskolában tanulnak, de az otthoni tanulást is gond nélkül megoldják.
– Itthon vagyok a kislányommal gyeden, így nagy feladatot nem rótt ránk, hogy a hatodikos lányom itthon tanul. Megértem, hogy akik dolgoznak, azoknak nagyon nehéz ezt megoldani – fogalmazott Hatala Boglárka.
A kormányhatározat értelmében a hagyományos, jelenléti oktatás az általános iskolákban és az óvodákban leghamarabb április 7-én indulhat újra. A középiskolákban és a felsőoktatásban a digitális oktatás továbbra is fennmarad. Harminc napra ingyenes az internet a digitális oktatásban résztvevőknek – ezt a szolgáltatóknál kell kérvényezni.