Könnyed hazai győzelem – a BRSE továbbjutott a CEV Kupában - galériával

2022. december 21. 20:10 | Hidvégi Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba 3-0-ra győzött a bosnyák Bimal-Jedintsvo Brcko ellen szerdán a CEV Kupa 1. fordulójának második mérkőzésén, ezzel továbbjutott a következő körbe.

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA–BIMAL-JEDINTSVO BRCKO (BIH) 3–0 (15,14,16)
CEV Kupa, 1. forduló, 2. mérkőzés. Békéscsaba, 950 néző. Vezette: Tomas Buchar, Saadettin Deneri (cseh, török)
BRSE: Aktas 11, Bodnár 7, Drpa 20, Vasileva 5, Pintér 8, Bagyinka 2. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Szatmári, Glemboczki 5, Oliinyk 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.
BRCKO: Vukoje 2, Biberdzic 7, Kojic 4, Kenjalo 10, Glibic 5, Terzic 4. Csere: Albijanic (libero), Dragovic, Lukic. Vezetőedző: Radmila Markovic.

A Békéscsaba 3-1-re győzött a bosnyák Brcko otthonában a női röplabda CEV Kupa 1. fordulójának első mérkőzésén múlt szerdán. A világoskék-fehér felszerelésben játszó BRSE egyértelműen a párharc esélyeseként lépett pályára a visszavágón, hazai közönség előtt.

A mérkőzés első pontjait a vendég bosnyák együttes szerezte meg Irena Vukoje révén, majd Bodnár Dorottya egyenlített. A BRSE hamar három pontos előnyre tett szert, ekkor 4:1 volt az állás. A hazaiak magabiztosan játszottak, Ralitsa Vasileva pontos ütése után már hét ponttal vezettek (10:3). Az első szettben a bosnyákok nem találták a csabaiak ellenszerét, így a nyitójátékrészt tíz ponttal nyerte a Békéscsaba (25-15).

A második szettet a Brcko kezdte határozottabban és három ponttal ellépett, de a vendég csapat nem sokáig örülhetett az előnynek, hiszen Marta Drpa pontjaival egyenlített a hazai együttes (5-5). A BRSE tovább hengerelt, ezért a vendégek vezetőedzője 10-7-es állásnál időt kért. Ez azonban nem segített a bosnyák csapatnak, Pintér Andrea pontjaival már 12-8 volt az állás. A hazaiak ebben a játékrészben is domináltak, tizenegy ponttal vitték a második szettet, ezzel megduplázták előnyüket (25-14).

A kinti mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is jobban játszott a Brcko a harmadik játszmában. Bár a szett első pontjai még a BRSE neve mellé íródtak, bő ötpercnyi játék után már 9-7-et mutatott az eredményjelző a vendégek javára. Ugyan a hazaiaknak Glemboczki Zóra révén sikerült egyenlíteniük, ismét a vendégek jutottak előnyhöz, így 10-9-es hátrányban Tóth Gábor időt kért. A taktikai utasítások jól sikerültek, a Békéscsaba fordított (12-10). Ekkor Radmila Markovic is kikérte idejét, azonban ez nem segített a csapatának, hamar 18-12-re módosult az állás. A Brckónak ezúttal nem sikerült a szettgyőzelem, a BRSE 25-16-ra hozta a harmadik játszmát és ezzel továbbjutott a következő körbe.

A Swietelsky-Békéscsaba a nyolcaddöntőben a korábbi BRSE-játékos, a válogatott alapemberének számító Szakmáry Gréta egykori klubjával, a Schwerinnel mérkőzik meg.