Kiváló kezdés után kettős vereséggel búcsúzott a BRSE – galériával

2023. november 15. 20:26 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba 3-0-ra kikapott hazai pályán a lengyel Bielsko-Biala együttesétől, így kettős vereséggel búcsúzott a női röplabda CEV Kupa legjobb 32 csapata között.

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA–BKS BOSTIK ZGO BIELSKO-BIALA (LENGYEL) 0:3 (-21, -19, -24)
CEV Kupa, 1. forduló, visszavágó. Békéscsaba, 1100 néző. Vezette: Aghayev (azeri), Cinatl (cseh).
BRSE: Glemboczki 6, Pintér 4, Stepanenko 8, Strumilo 9, Bodnár, Aydinogullari 2. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Stanchulova 2, Kump 4. Vezetőedző: Tóth Gábor.
BIALA: Nowicka 3, Bidias 8, Pacak 7, Laak 8, Borowczak 2, Abramajtys 5. Csere: Mazur, Nowak (liberók), Damaske 8, Ciesielczyk 9, Stachowicz, Majkowska 1. Vezetőedző: Bartlomiej Piekarczyk.

A két csapat egy héttel ezelőtt Lengyelországban csapott össze egymással a párharc első mérkőzésén. A BRSE ugyan megszerezte a vezetést, de végül négy szettben vereséget szenvedett, így a visszavágón nehéz feladat magasodott Molcsányi Ritáék előtt: a továbbjutáshoz 3-0-s vagy 3-1-es sikerre volt szükség, majd az aranyjátszmát is meg kellett nyerni. Tóth Gábor nem változtatott az odavágóhoz képest, míg a Bialánál center poszton Abramajtys, valamint a brazil ütő Bidias is bekerült a kezdőbe.

Kiválóan kezdett a Csaba: az első hosszú labdamenetet követően már négy volt a hazai előny (6-2). Több hibával indult a lengyel csapat, nyitásból és akcióból is, így a vendégek mestere gyorsan időt kért (8-3). Sőt, Bartlomiej Piekarczyk három cserével is frissített a rossz startra reagálva (10-3). A pályára visszatérő válogatott feladó Julia Nowicka kiváló nyitásai mögött pillanatok alatt egyenlített a lengyel gárda, a csabaiak mestere pedig másodszor is időt kért (13-13). A Bielsko-Biala a vezetést is átvette, a hazai gárda ugyan próbálta tartani a lépést, Kump Alíz beállása után újra felcsillant a remény az első szett megnyerésére, de az utolsó három pont a vendégeké lett (21-25).

A lengyelek a rossz kezdés után feljavultak (Fotó: Imre György)

A második szett első két pontja is a lengyel csapaté volt, de a BRSE gyorsan válaszolt és tartotta a lépést (6-6). A Csaba több rontott nyitással a saját dolgát is megnehezítette, így ismét három pontos hátrányba került, Tóth Gábor pedig időt kért (11-14). Jött egy-egy jó megoldás, de a vendégeknek mindig volt válaszuk, a csabaiak mestere pedig nem várhatott tovább, ismét magához rendelte játékosait (14-18). A lengyelek óriási mezőnymunkát végeztek, emellett pedig Bidias nagyszerű nyitásai is segítettek (18-21). A Biala öt szettlabdához jutott, az elsőnél Strumilo hibázott, így a vendég gárda megnyerte a továbbjutáshoz szükséges második szettet is (19-25).

A harmadik játékrészt is a feldobódott lengyelek nyitották jobban, akik még a szerencsével sem álltak hadilábon, Tóth Gábor percek alatt „elégette” mindkét időkérését (0-6). Pintér Andrea szakította meg a rossz sorozatot egy látványos megoldással, de a következő percekben is csak azt tudta elérni az ötszörös magyar bajnok, hogy nem nőtt tíz fölé a különbség (6-14). Nem adta fel a Csaba, egy lengyel időkérést követően a meccs egyik leghosszabb labdamenetét Dominika Strumilo zárta le (14-18). A hajrában az egyenlítés is összejött Margarita Stepanenko és Kump Alíz pontjaival (22-22). A fordítás nem sikerült, a Bielsko-Biala a második meccslabdával élve 3-0-ra megnyerte az összecsapást (24-26).

– Az volt a taktika, hogy maximális erőbedobással kezdünk, jó lett volna folytatni is… Az első szett miatt csalódott vagyok, illett volna öt pontról behúzni, de beragadtunk három támadóval, pedig nem voltak azokban a pillanatokban olyan extrák a szerváik. Azon a holtponton túl kellett volna lendülni, hiszen addig minden rendben volt, fel voltunk készítve arra, mit kell játszani, a kérdés az, hogy készen voltunk-e nyerni. Ezek szerint nem. A harmadik játszma miatt szomorú vagyok, mert értem, hogy továbbjutott már az ellenfél, de nem lehet 0:8-cal kezdeni egy szettet. Aztán nyilván visszajöttünk, de lehetett volna még jó röplabdát csinálni ma este. Ott, abban az állásban nehéz visszaadni a hitet, és persze, nyílhatott volna nagyobbra is az olló, de amikor nekünk kellett volna rálépni a gázra, akkor ők tették meg, mi pedig leblokkoltunk. Ha a száraz tényeket nézzük, akkor a támadóhatékonyságuk sokkal jobb volt, mint a miénk – értékelt Tóth Gábor, a csabaiak mestere.

A lengyel csapat kettős győzelemmel jutott a legjobb 16 közé, ahol egyik nagy hazai riválisa, a Chemik Police lesz az ellenfele.

– A Békéscsaba remek csapat, amely megmutatta, hogy ha lehetőséget hagyunk, akkor magas szinten képes játszani. Mi viszont nem voltunk jók, talán ez volt az egyik leggyengébb meccsünk a szezonban, és el kell gondolkoznunk ezen, ha sokáig szeretnénk jutni a CEV-kupában. Próbáltuk nyomás alá helyezni ellenfelünket, de sok pontot is adtunk nekik a ki nem kényszerített hibáinkkal és ezeken muszáj lesz dolgozni – nyilatkozott a csabai klub hivatalos oldalának Bartlomiej Piekarczyk, a Bielsko-Biala mestere.

A találkozó összefoglalóját a 7.Tv csütörtöki híradójában is láthatják!