Röplabda CEV Kupa: Négy szettben nyert a BRSE Boszniában

2022. december 14. 20:49 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba 3-1-re győzött a bosnyák Bimal-Jedintsvo Brcko otthonában a női röplabda CEV Kupa 1. fordulójának első mérkőzésén, szerda este.

BIMAL-JEDINTSVO BRCKO (BIH)–SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA 1-3 (-8,-14,23,-16)
CEV Kupa, 1. forduló, 1. mérkőzés. Brcko, 103 néző. Vezette: Darko Savic, Theodora Kyroupoulou (szerb, görög)
BRCKO: Vukoje 3, Biberdzic 10, Terzic 11, Kenjalo 9, Glibic 2, Kojic 4. Csere: Omerhodzic, Dragovic, Albijanic (liberók), Dragovic. Vezetőedző: Radmila Markovic.
BRSE: Aktas 8, Bodnár 7, Drpa 14, Glemboczki 9, Pintér 13, Bagyinka. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Vasileva 16, Oliinyk 3. Vezetőedző: Tóth Gábor.

A csabaiak a MEVZA-Kupa után most mutatkoznak be a második nemzetközi sorozatban, míg a bosnyák együttes a Bajnokok Ligája selejtezőjében a spanyol Tenerifével szemben búcsúzott és került át a CEV Kupába.

Az előzetes esélyek alapján a Békéscsaba számíthatott a párharc esélyesének, ez pedig már az első szettben meg is mutatkozott: Glemboczki Zóra és Marta Drpa szervái mögött villámgyorsan ellépett ellenfelétől – írta a nemzetközi szövetség hivatalos oldalának eredménykövetője (2-10). A vendégek nem lassítottak, Drpa ütése után már tíz pont volt a csapatok között (3-13). Folyamatosan nőtt az ötszörös magyar bajnok előnye és bő negyedóra alatt meg is nyerte a nyitó játékrészt (8-25).

A BRSE ott folytatta a második játszmában, ahol abbahagyta, Bodnár Dorottya szerváinak segítségével villámgyorsan öt egységre nőtt az előny (1-6). Visszatért a csabai csapatba kisebb sérülése után a bolgár Ralitsa Vasileva is, aki már tíz pontra hizlalta a differenciát (2-12). A házigazda is villantott tudásából, Jovana Beberdzic nyitásai mellett lefelezte a különbséget (12-17). Ennél közelebb azonban nem jött a 15-szörös bosnyák aranyérmes, Marta Drpa lezárta szettet, ezzel csapata megduplázta vezetését (14-25).

A harmadik etap elején játszott talán a legjobban a házigazda, a center Ana Terzic akciója után már 5-1-re vezetett. A BRSE lassan visszatalált a helyes útra, Ralitsa Vasileva jó megmozdulásainak köszönhetően egy 8-0-s sorozattal fordított (12-18). Amikor már úgy tűnt, hogy a csabaiak lezárhatják a meccset, akkor az utolsó nagy rohamot indító hazaiak feljavultak, a szett utolsó három labdamenetét megnyerték és szépítettek (25-23).

A negyedik szett elején ismét a BRSE ragadta magához a kezdeményezést, Marta Drpa ütése után kettő volt a csabai előny (2-4). Ugyan gyorsan egyenlített a csak hazai játékosokat foglalkoztató Brcko, de a vezetést nem tudta átvenni (9-12). A vendégek Vasileva és Pintér pontjaival növelték a különbséget és ismét közel kerültek a mérkőzés megnyeréséhez (13-19). Innen már nem volt visszaút a házigazda számára, a Békéscsaba szűk másfél óra után 3-1-re megnyerte az összecsapást (16-25).

A visszavágó december 21-én szerdán 18 órától kezdődik a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban. A párharc győztese a német sztárcsapat Schwerin és a szerb Lajkovac csatájának továbbjutójával mérkőzik a következő körben.