A rockopera arra keresi a választ, hogyan lehet megvalósítani a nemzet határokon átívelő egyesítését. A darab ötven művészt állít színpadra, köztük olyan színészeket mint Bartus Gyula, Tege Antal, Katkó Ferenc. Fellépnek továbbá a Békéscsabai Jókai Színház művészei, a Színitanház hallgatói és a Viharsarok Táncszínház tagjai is.
A díszletet Igaz-Juhász Katalin tervezte, a jelmezek Vesztergombi Anikó tervei alapján készültek el.
– Ez a darab a XX. századi magyar történelmet mutatja be, sok minden történik benne. Az eklektikus zenét Koltai Gergely, a Kormorán frontembere szerezte, ami számomra jó kapaszkodó volt ahhoz, hogy a tánccal illusztrálni tudjam az adott jeleneteket. Olyan zenei műfajra lehet itt gondolni, mint a népzene, a rock vagy a szimfonikus zene. A zenékhez próbáltam igazítani a táncot, és mivel egy magyar témáról van szó, az alap kiindulási pont a néptánc. Azon belül annak színházi változatai jelennek meg az előadás során – fogalmazott ifjabb Mlinár Pál, a darab koreográfusa.
A Trianon rendezője úgy nyilatkozott: reméli minden nézőhöz eljut a darab mondanivalója.
– Azért választottuk a zenés történelmi játékot, hogy mindenkihez eljusson az üzenete. A mondanivalót erősíti a színpadi látványterv és a 250 jelmez is. Fontos tisztáznom, hogy Trianon a mai napig velünk él, és alapvetően határozta meg a magyar történelmet. Ha körbenézünk, láthatjuk, hogy azok a feszültségek is velünk vannak, amelyek már régen keletkeztek. Szeretném, ha Trianon utóhatását picit megértenénk, és felismernénk, hogy milyen lehetőségünk van feldolgozni mindezt. Bízom abban, hogy segíthetünk az embereknek tanulni a történelemből, már amennyiben ez egy közel kétórás előadásban lehetséges – mondta el Koltay Gábor.