Kézilabda: Váratlan orosházi vereség az újonctól

2021. október 3. 13:57 | behir.hu

A tavaly még élvonalbeli Orosházi FKSE-Tokai ötgólos vereséget szenvedett a tavasszal még harmadosztályú Csépe Salgótarjáni KC gárdájától a férfi kézilabda NB I/B szombati mérkőzésén.

Orosházi FKSE-Tokai – Csépe Salgótarjáni SKC 26-31 (14-16)

NB I/B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 250 néző. Vezette: Hajdu T., Halász.

Orosháza: Pajkó – Pásztor M. 5 (1), Takó 2, Bella 2, Antal 2, Kiss R. 3, Németh L. 6 (2). Csere: Majdán (kapus), Molnár S., Lászlai, Döme 1, Mihály, Tóth K. 5, Molnár G. Vezetőedző: Kovács Attila.

A Salgótarján legjobb dobói: Dancs 8 (2), Hajdú P. 6.

Kiállítások: 4 perc+Mihály Zsolt 25. percben kizárva, ill. 16 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

Két gyors góllal villámrajtot vett az Orosháza, de a 4. percben egyenlítettek a vendégek és egy perccel később a vezetést is átvették - írja az orosházi klub beszámolója. A folytatásban felváltva estek a gólok, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy góllal (6-6). A hazaiak nehezen tudták tartani a tarjáni Dancsot, aki a 18. percben már az 5. góljánál tartott. Ezután Székely kettőre növelte a vendégek előnyét (10-12). Öt perccel a vége előtt Mihály Zsolt egy piros lapot érő szabálytalanságot követett el, ezért kizárták a játékból.

Szünet után a vendégek folytatták jó játékukat (14-18). Továbbra is helyzetek tömkelegét hagyta ki az Orosháza, és a védekezésen is meglátszott a kizárt kulcsember hiánya. Hiába küzdött az OFKSE, ezen az estén semmi nem sikerült. Igaz, hogy az 54. percben Tóth Károly két találatával mínusz kettőre fel tudott zárkózni a hazai együttes (24-26), de a végjátékban újra a nógrádiak domináltak. Két perccel a vége előtt visszaállt a korábbi különbség és el is dőlt a mérkőzés.

Az orosházi együttes négy mérkőzés után mindössze négy ponttal áll a középmezőnyben.

Kovács Attila: – A meccs elején nem volt elég agresszív a védekezésünk, majd az első félidő végén a védelem oszlopát is elveszítettük és az ellenfél kapusa is brillírozott. Szünet után Takó Dániel is megsérült és még tovább szűkültek a variációs lehetőségeink. Be kell ismerni, hogy megérdemelten nyert a Salgótarján.