Kézilabda: Hatgólos orosházi vereség a Vecséstől

2022. február 19. 10:33 | Kovács Dávid

Az Orosházi FKSE-Tokai 32-26-ra kikapott a Vecsési SE együttesétől Üllőn a férfi kézilabda NB I/B Keleti csoportjában, péntek este.

Kovács Attila csapata a Mezőkövesd elleni drámai, egygólos siker után a Vecsés otthonában folytatta bajnoki szereplését. Az orosháziak rosszul kezdték az összecsapást, villámgyorsan négygólos hátrányba kerültek. A folytatás sem sikerült jobban: a 16. percben már tíz gól volt a különbség (13-3). Lászlai Szabolcs góljainak is köszönhetően feljavult az OFKSE támadójátéka, de a vendégek csak három találatot tudtak ledolgozni a hátrányukból a szünetig (19-12).

A sérülésekkel küzdő, többek között Pásztor Mátét is nélkülöző együttes a 49. percben négy gólra csökkentette a lemaradást (24-20). A vendégek azonban ennél közelebb azonban nem zárkóztak riválisukhoz: a Vecsés a hajrában bebiztosította győzelmét. A Pest megyei gárda 32-26-os győzelmével feljött a 8. helyre a Keleti csoportban, a felsőház azonban továbbra is távolinak tűnik számukra.

Az Orosháza ugyan második idegenbeli mérkőzését is elveszítette 2022-ben, de a forduló után is vezeti majd a tabellát és ez a vereség valószínűleg nem számít majd a rájátszásban. Németh Lászlóék a következő fordulóban az 5. helyen álló Cegléd gárdáját fogadják.