Kézilabda: Újabb sikerrel már bennmaradó helyen a csabaiak

2018. április 19. 21:00 | Kovács Dávid

A Békéscsaba nagy csatában 26-25-re nyert a Budaörs otthonában a női kézilabda NB I csütörtöki mérkőzésén.

A viharsarkiak gyengén kezdtek, a Pest megyei csapat Farkas Evelin góljával már 9-3-as előnyben volt a 22. percben. Az első félidő hajrájára éledeztek a vendégek, Jovana Kovacevic vezetésével 10-8-ra zárkóztak. Az utolsó három percet a Budaörs bírta jobban, így 13-10-es vezetéssel mehetett a szünetre.

A fordulás után jól indult meg a Csaba a 36. percben Aleksandra Vukajlovic egyenlített (15-15). Innen még a hazai együttes mozdult el, de Walfisch Mercédeszék 19-17 után parádés sorozatot indítottak el. Zsinórban öt találatot lőtt a Békéscsaba, a hazaiak viszont nem adták fel és az 54. percben megint egál volt (22-22). A véghajrá nagy izgalmakat hozott, több kiállítás mellett Horváth Roland is sárga lapot kapott. A végén a csabaiaknak helyén volt a szívük: Botó Rózsa és Jovana Kovacevic biztosította be a bravúros, 26-25-ös győzelmet.

A csabaiak az első pontjaikat szerezték idegenben a mostani idényben, és a Fehérvár legyőzése után újabb fontos lépést tettek a bennmaradás felé.