Kézilabda: Megyei rangadóval folytatódott a csabaiak felkészülése

2021. szeptember 3. 18:54 | Papp Ádám Sándor

A Békéscsabai Előre NKSE a felkészülés finishében a megyei rivális OXXO Energy Orosházi NKC ellen vívott edzőmérkőzést pénteken a Városi Sportcsarnokban. A párharc érdekessége, hogy az együttesek kétszer is találkoznak majd egymással a női kézilabda NB I/B 2021/22-es bajnoki kiírásában.

A Békéscsabai Előre NKSE a várandóságát pár hete bejelentő Kiss-Walfisch Mercédesz és a kisebb sérülést összeszedő Török Fanni nélkül lépett pályára utolsó felkészülési mérkőzésén az Orosháza ellen.

A fehér mezes hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, akik három perc elteltével Andróczki Flóra és Mayer Szabina góljaival 2:1-re vezettek. Emberhátrányba került a viharsarki együttes, amely kemény védekezésének köszönhetően nem engedte ellépni ellenfelét, azonban a 9. percben Márczy Téka góljával átvette a vezetést az Orosháza (3:4). A csabaiak azonban villámgyorsan fordítottak és a 13. percben Giricz Laura találata után már 6:4-es állást mutatott az eredményjelző. A 17. percre tovább nőtt a differencia, Gyimesi Kitti góljaival és Andróczki ejtésével 9:5-re vezetett az Előre, amelyek után kikérte első idejét a vendégek trénere. Az orosháziak akár két gólra is felzárkózhattak volna, azonban Csizmadia Fanni hétméterest védett, majd 23. percben Kobela Tamara 13:8-ra növelte csapata előnyét. A játékos azonban találata után rosszul ért földet, súlyos térdsérülést szenvedett, miután az orvosi stáb karjai között hagyta el a játékteret. A 28. percben Borbély Márta is bemutatkozott, három gyors góljával már héttel vezetett a házigazda. A félidő Karacs Jázmin büntetőjével zárult, így a Békéscsaba magabiztos 18:10-es előnnyel mehetett a szünetre.

A második játékrész Andróczki és Borbély góljaival indult, így tízre nőtt a különbség. Betalált a csereként beálló Bencsik Bojána és Iván Emese is, de eredményesen támadt a vendég együttes, így maradt a kilenc-tíz gólos differencia. Emberhátrányba került a házigazda, az orosháziak ontották a gólokat, így a 40. percre hatra csökkent a különbség. Átvette az irányítást a vendég együttes, a kékmezes Orosháza támadásban és védekezésben is felülmúlta ellenfelét a második játékrész közepén (26:22). Kukely Klára is eredményes volt, majd Borbély gólja után az 52. percben 29:23-ra vezetett a házigazda. A csapatok a hat a hat elleni játékot is gyakarolhatták a felkészülési mérkőzésen. Az 56. percben Bencsik volt eredményes egy kontratámadást követően, majd Bucsi Lili is betalált így már nyolc volt a felek között. A hajrában a lényegi dolgok nem változtak, így a Békéscsabai Előre NKSE utolsó felkészülési mérkőzését 33:25-re nyerte meg.

A csabai lányok a másodosztály küzdelmeit hazai pályán kezdik meg az FTC U19-es csapata ellen, szeptember 11-én szombaton 17 órától.