Kézilabda: Döntetlent játszott a román Zalau ellen a Békéscsaba

2022. november 19. 13:45 | Papp Ádám Sándor

Szombaton délelőtt második edzőmérkőzését játszotta egymás ellen a női kézilabda NB I-ben szereplő Békéscsabai Előre NKSE és a román élvonalban szereplő HC Zalau gárdája a városi sportcsarnokban.

Mint arról korábban beszámoltunk, a felek pénteki összecsapását 21:18 arányban a Békéscsaba nyerte meg. A szombati visszavágón jól kezdett a kék mezes vendég együttes, amely sokáig vezetett az első félidőben. Papp Bálint gárdája a hajrában egyenlített, majd az utolsó másodpercekben szerzett góllal megszerezte a vezetést, így a csapatok 16:15-ös hazai előnnyel mentek pihenőre.

A fordulást követően kettőre növelte előnyét a Békéscsaba, de a Zalau fokozatot váltott és hamar eltüntette a különbséget. A 36. percben már a vendégek vezettek, a csapatok közötti fór négyre nőtt, miután a Békéscsaba 10 percig nem tudott gólt szerezni. A hazai védelem az előző napihoz képest gyengébben teljesített, ráadásul a csabai lányoknak a támadásépítés sem úgy ment, mint kellett volna. Az utolsó tíz percre azonban sikerült rendezni Papp Bálintnak a sorokat. Az 55. perc emberelőnyből és kétgólos hátrányból kezdődött ugyan a hazaiaknak, a Békéscsaba a játék minden elemében feljavult.

Az 58. percben 28:28-ról folytatódott a játék, egy labdaszerzést követően pedig már a viharsarki együttes állt jobban. A román együttes emberhátrányban vezetett támadást, a balszélről érkező lövés a kapufán csattant, azonban végül a csabai kapus lábáról bepattant a kapuba. Nyolc másodperce volt a Békéscsabának megnyerni a mérkőzést, az utolsó támadást azonban nem sikerült a megbeszéltek szerint véghez vinni, így 29:29-es döntetlennel ért véget a találkozó.

A csabai lányok november 23-án a Kisvárda otthonában lépnek pályára a Magyar Kupában.