Kézilabda: Megszerezte első győzelmét az Orosháza

2020. szeptember 9. 19:48 | Kovács Dávid

Az Orosházi FKSE-LINAMAR izgalmas mérkőzésen, 24-23-ra verte a Sport36-Komlót a férfi kézilabda NB I 2. fordulójában.

Az első játékrészben végig a vendégek vezettek, de kettőnél egyszer sem volt nagyobb a különbség - írja a hazai szövetség online közvetítése. A hazaiak tizenegy másodperccel a félidő vége előtt Aleksei Peskov egyenlített (10-10).

Az Orosháza a szünet után átvette az irányítást, többen is kivették a szerepüket a gólszerzésből. A házigazda tartotta a differenciát, majd az utolsó hét perc 23-19-es állásnál kezdődött. Ratko Djurkovic együttese a hajrában már nem volt kellően pontos támadásban, így a Komló felzárkózott, ráadásul az utolsó 17 másodpercben az egyenlítésért támadhatott. A végén Takács Bence lövését Yunus Özmusul védte, az OFKSE pedig megszerezte első sikerét az idei szezonban.

A Békés megyei csapat a hat gólt szerző Peskov és az öt találatig jutó Tóth Károly vezérletével gyűjtötte be a két bajnoki pontot. Az orosháziak legközelebb szeptember 12-én, a Ferencváros otthonában lépnek majd pályára.