Kézilabda: Kikapott a Békéscsabai Előre NKSE az FTC otthonában

2024. február 14. 20:11 | Vincze Attila

Magabiztos győzelmet aratott a Ferencváros együttese a Békéscsaba ellen a női kézilabda NB I tizenötödik fordulójában szerdán este.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
15. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - TAPPE-Békéscsabai NKSE 45-28 (22-14)
Elek Gyula Aréna, 800 néző. V: Dáné R., Marton Zs.
FTC: Böde-Bíró – Kovács A. 8, Klujber 4, Edwige, Tomori, Simon P. 5, Hársfalvi 6. Csere: Janurik (kapus), Bölk, Márton G. 3, Malestein 4 (2), Kukely A. 5, Horváth F., Kármán L. 4, Cvijic 6. Vezetőedző: Alan Heine
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Horváth G. 2, Aranyi 1, Májer Sz. 3, Román 8 (4), Török F. 3, Szondi Zs. 1. Csere: Szabó D. (kapus), Bencsik-Giricz 1, Gyimesi, Kukely K. 5, Csáki Zs., Sándor 1 (1), Borbély M. 2, Bencsik B. 1. Vezetőedző: Rácz Sándor
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5

Mint korábban írtuk, nehéz mérkőzés várt a csabai lányokra, azonban az összecsapás elején még sikerült tartani a lépést a listavezető ellen. Hiába kezdett ugyanis a hazai csapat két találattal, a vendégek is hatékonyan támadtak, a zöld-fehéreknek pedig a saját színvonalukhoz mérten túlságosan megengedő volt a védekezésük. Emiatt nemhogy tartotta a lépést a Békéscsaba, hanem még a vezetést is átvette (4-6), s egészen addig tartotta, amíg kicsit meg nem rázta magát az FTC. 8-9 után csaknem hat percen át maradt makulátlan a hazaiak kapuja, ezalatt pedig négyszer találtak be elöl, mellyel visszavették az előnyt, és úgy tűnt, nem is nagyon akarják már visszaadni. A pihenő előtti bő tíz percet 9-3-ra nyerte a Fradi, összességében pedig nyolc gólos hazai előnnyel mehettek a csapatok az öltözőbe.

A második félidő elején sem védekezett túl jól a zöld-fehér gárda, azonban a csereként beszálló Janurik Kinga kisegítette őket néhány perc alatt három védéssel, így tovább nőtt a különbség, s hazai részről ez lehetőséget teremtett az abszolút nyugodt játékra. A listavezető fokozatosan növelte előnyét a csabaiak ellen, negyven lőtt gól fölött már gyakorlatilag izgalmak nélkül játszottak a csapatok. A végeredmény 45-28 lett, ami azt is jelenti, hogy csak egy góllal maradt el a Ferencváros az idénybeli gólcsúcsától.

A Békéscsabai Előre NKSE legközelebb február 23-án, pénteken hazai pályán fogadja az Alba Fehérvár KC-t.

Forrás: fradi.hu