Kézilabda: Hatgólos hátrányból nyert a Békés

2023. április 16. 12:35 | Kovács Dávid

A második félidő elején ugyan még 17-11-re vezetett az ÓAM-Ózdi KC, az Optimum Solar-Békési FKC a hajrában egyenlített, majd 27-25-re diadalmaskodott idegenben a férfi kézilabda NB I/B 25. fordulójában.

A középmezőnyben elhelyezkedő ózdiak szinte végig vezettek az első játékrészben, a békésiek egyik kapu előtt sem remekeltek. A hazai csapat 8-4-re nyerte a második negyedórát és a félidőben öt góllal állt jobban (16-11).

A Békés a fordulás után feljavult és folyamatosan zárkózott, végül az 55. percben Varsandán Áron góljával utolérte ellenfelét (25-25). A vendégek lendületben maradtak és a hajrában megszerezték a két bajnoki pontot.

Padla József csapata 28-26-ra nyert a hat-hat gólt szerző Árpási Patrik és Szász Bálint vezetésével. A békésiek továbbra is az 5. helyen állnak és legközelebb a 15. helyezett Csépe Salgótarjáni KC együttesét fogadják hazai pályán.