Kézilabda: Gyöngyösön szenvedte el második vereségét az Orosháza

2020. szeptember 5. 19:54 | Kovács Dávid

A MOL-Pick Szeged ellen elszenvedett vereség után egy másik európai kupaszereplőtől, a HE-DO B.Braun Gyöngyöstől is kikapott az Orosházi FKSE-LINAMAR a férfi kézilabda NB I-ben. Ratko Djurkovic együttese öt góllal maradt alul és pont nélkül áll a bajnokságban.

HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS - OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 28-23 (14-9)

HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS: Nagy, Tóth (kapusok), Urbán, Halász, Varsandán 2, Ubornyák 6, Hegedűs 2, Gábori 1, Duris 4, Vilovski 4, Rosta, Gerdán, Herceg 6, Gyallai, Gráf 2, Markez 1. Vezetőedző: Konkoly Csaba.
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR: Majdán, Özmusul 1 (kapusok), Sakic 2, Csány, Lászlai, Pásztor 1, Kancel, Döme 1, Peskov 3, Bella 1, Lele 4, Ushal 3, Kiss 1, Tóth 4, Németh 2. Vezetőedző: Ratko Djurkovic.

Az orosházi csapat kezdte jobban a mérkőzést és gyorsan kétgólos vezetésre tett szert – írja a gyöngyösi klub beszámolója. Az első hazai találatra egészen a 7. percig kellett várniuk a szurkolóknak, Lubomir Duris góljaival tartotta magát a hevesi csapat. Konkoly Csaba a 14. percben 5-5-ös állásnál magához hívta tanítványait. Ezt követően sikerült rendezni a sorokat, hamar háromgólos előnyben voltak a hazaiak. Az európai kupaporondon jól bemutatkozó Gyöngyös növelte a különbséget a félidő végéig, így a felek 14-9-es állással vonultak pihenőre.

A házigazda a szünet után ott folytatta, ahol abbahagyta, a 36. percben már nyolc góllal állt jobban (18-11). Az indulatok olyannyira fokozódtak a kétperces kiállításokkal tarkított összecsapáson, hogy akadt olyan periódus, amikor csak 4-4 mezőnyjátékos volt pályán. Az OFKSE nem adta fel és próbált faragni a hátrányból. A Gyöngyös a hatgólos Ubornyák Dávid és Mirko Herceg vezérletével 10 perccel a mérkőzés lefújása előtt 24-19-re vezetett. A hevesiek végül magabiztosan, 28-23-ra nyertek. A vendégeknél Lele Ákos volt a legeredményesebb négy találattal.

Az Orosháza két kemény ellenféllel kezdte a bajnokságot és pont nélkül áll, de szerdán a Komló ellen már első egységeire hajthat.