Kézilabda: Első vereségét szenvedte el a Békés

2022. október 2. 18:30 | Kovács Dávid

Az Optimum-Solar Békési FKC 29-26-ra kikapott a BFKA-Balatonfüred otthonában a férfi kézilabda NB I/B 5. fordulójában, így elszenvedte első vereségét az idei bajnokságban.

A békésiek kezdték jobban a bajnokságot, a 7. percben már három góllal vezetett (2-5). Gyorsan ébredeztek a hazaiak, Szmetán Máté találata után már a fürediek álltak jobban a 13. percben (7-6). A félidő második fele is a hazaiaké volt, Szmetán vezérletével négy gólra duzzadt a különbség (17-13).

A fordulást követően őrizte két-háromgólos előnyét a Füred, sőt, Szmetán Máté piros lapot kapott és kivált a játékból. Dávid Márk állt a békési csapat élére, aki az 53. percben az egyenlítő gólt is megszerezte (25-25). A hajrában Kathi Sándor és Kovács Bence megoldásai jelentették a különbséget, így a hazaiak otthon tartották a két pontot.

A Békés első vereségét szenvedte el és visszacsúszott a 7. helyre a tabellán.