Kézilabda: Békési siker és előzés a tabellán

2022. november 26. 19:25 | Kovács Dávid

Az Optimum-Solar Békési FKC 28-23-re legyőzte a BFKA-Veszprém csapatát szombat este, a férfi kézilabda NB I/B 12. fordulójában.

A békésiek jó sorozatból várták az összecsapást, hiszen az elmúlt öt mérkőzésen megszerezhető tíz pontból nyolcat begyűjtöttek, így feljöttek az 5. helyre. A veszprémiek éppen egy hellyel előrébb jártak a találkozó előtt, azonban legutóbbi négy összecsapásukból csak egyszer nyertek.

A házigazda Békés elsöprő lendülettel kezdték az összecsapást, a 7. percben Mezei Richárd Bendegúz találata után már öt volt a hazai előny (5-0). A vendégek lassan, de megérkeztek az összecsapásba, percek alatt ledolgozták a hátrányukat Almásy Richárd gólját követően már döntetlen volt az állás a 15. percben (6-6). A hazaiak nem jöttek zavarba: Varsandán Áron és Árpási Patrik vezetésével ismét hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést és a félidőre háromgólos vezetéssel vonultak (15-12).

A szünet első percei úgy kezdődtek, ahogy a mérkőzés: a vendégek technikai hibáit kihasználva ötgólosra növelte a differenciát a Békés, a 35. percben Laufer Gábor talált a kapuba (18-13). Ezt követően ugyan mindkét csapat többet hibázott, ez azonban inkább a viharsarkiaknak kedvezett, maradt a megnyugtatónak tűnő ötgólos előny (22-17). A veszprémiek nem adták fel, Szabó Tas gólja után ismét csak három volt az együttesek között, Padla József pedig időt is kért az 50. percben (22-19). A hazai játékosoknak használtak az edzői intelmek, elmozdultak a kritikus pontról, Szász Bálint volt eredményes az 53. percben, ekkor alakult ki az addigi legnagyobb különbség a mérkőzésen (25-19).

A hajrában már nem forgott veszélyben a békési győzelem, a házigazda 28-23-ra diadalmaskodott és legyőzött riválisát megelőzve feljött a tabella 4. helyére. Padla József gárdája a következő fordulóban, december 3-án a sereghajtó Százhalombatta otthonába utazik majd.