Kézilabda: Sok eladott labda, kevés gól, kikapott a Békéscsaba

2024. január 27. 21:20 | Hidvégi Dávid

Legeredményesebb gólszerzője, a térdsérülést szenvedő Marija Lanistanin nélkül fogadta szombat este a Budaörsöt a Békéscsaba a női kézilabda NB I 13. fordulójában. Rácz Sándor együttese ugyan végig mérkőzésben volt, a sok eladott labda megbosszulta magát és három gólos vereséget szenvedett.

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE – MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 22–25 (10–11)
Békéscsaba. Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton

BÉKÉSCSABA: Pásztor B., Szabó D. (kapusok), Szondi 4, Gyimesi 4, Mayer 3, Román 3, Borbély 3 (3), Török 2, Horváth G. 2, Aranyi 1, Bencsik-Giricz, Jovicevic, Kukely K., Termány, Csáki L., Bencsik. Vezetőedző: Rácz Sándor

BUDAÖRS: Vártok R., Mistina (kapusok), Szabó A. 7, Vártok T. 5, Uhrin 4, Pálos-Bognár 3, Szekerczés 3 (2), Debreczeni-Klivinyi 2, Szabó-Májer 1, Szövérdffy-Szabadfi, Gergely-Zsigmond, Schneider, Hudák, Mlinkó, Tóth M., Gorilska. Vezetőedző: Buday Dániel

Kiállítások: 10, illetve 0 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 2/2

A mérkőzés előtt Rácz Sándor csapatának mérlege 3 győzelem, 1 döntetlen és 8 vereség, valamint az ezzel járó 7 pont volt, ami a 12. helyre elég. A Buday Dániel vezette Budaörs a 6. pozíciót foglalta el, öt győzelemmel, egy döntetlennel és hat vereséggel.

A mérkőzés első gólját Mayer Szabina szerezte, de a Budaörs Szabó Anna révén gyorsan egyenlített (1–1). Az ötödik percben még mindig döntetlen volt, 2–2-re álltak a csapatok. A hazai együttes a 9. percben még vezetett egy góllal, ekkor Román Dorina talált be (4–3). A következő szűk tíz percben a Budaörs vette át a vezetést, azonban a Békéscsaba Román és Horváth Gréta góljaival fordított, így a 19. percben 8–7 volt az állás. A Budaörs egy 4–0-s sorozattal fordított és három góllal átvette a vezetést (8–11). Az Előre az utolsó percekben átvette az irányítást és felzárkózott három gólra, az egyenlítés is majdnem meglett, de Bencsik Bojána már csak időn túl volt eredményes, így a szünetben így 10–11 volt az állás a vendégek javára.

Bent maradtak az öltőzőben a csabai lányok

A második félidő első két percében rengeteg technikai hibát követtek el a csabai játékosok támadásban, amit a vendégek kihasználtak és öt gólra növelték az előnyüket (10–15). A hazai edző időt kért, ami meghozta a gyümölcsét, hiszen a 40. percben már csak kettő volt közte (13–15). A 44. percben Szondi Zsófia találatánál ismét egy gólra volt ellenfelétől a Békéscsaba (16–17). Nem sokkal később Horváth góljánál már az egyenlítésnek örülhettek a hazai szurkolók (18–18). Az utolsó tízpercre 20–20-as állással fordultak az együttesek. A hátralévő időben a csabaiak többet hibáztak, mint a budaörsiek, kulcspillanatokban érződött a térdsérülést szenvedő szerb átlövő, Marija Lanistanin hiánya. A Pest vármegyeiek végül 25–22-re nyerték a mérkőzést és egy pontra zárkóztak az ötödik helyen álló Váchoz képest. A Csaba legközelebb február 8-án lép pályára, amikor hazai pályán fogadja a címvédő, jelenleg második Győri Audi ETO KC-t.

Így látták a vezetőedzők

Buday Dániel: A Békéscsabának komoly problémái vannak a sérülések miatt. Tudtam, hogy nehéz mérkőzés lesz. A védelmünk és a kapusteljesítményünk hozta meg a sikert, támadásban sok technikai hibával játszottunk. A második félidőben a hét a hat elleni játékunk jól működött, azzal stabilizáltuk magunakat. Végig kiélezett mérkőzésen fontos két pontot szereztünk, amiért meg kellett küzdeni.

Rácz Sándor: Sok hibát vétettünk támadásban, de a védekezésre nem lehetett panasz, mert a lányok kitették a szívüket és a lelküket a pályára. Sok volt az eladott labda, csak az első félidőben ötöt, hatot adtunk el, de így is csak egy gól volt a hátrányunk a szünetben. A második félidő első másfél percében túl gyorsan akartunk játszani. Megpróbáltuk a hét a hat elleni játékot is, ami után visszajöttünk a meccsbe. Az ellenfelünk ugyanezt a felállást választva a széleinken rést talált és végül három góllal győzött.