Kézilabda: A szünet után bedarálta az Előrét a Kisvárda

2018. március 10. 12:05 | behir.hu

Péntek este az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE a remek formába lendült Kisvárda otthonában lépett pályára. A hazaiak mindenképpen folytatni akarták a hatmeccses győzelmi szériájukat, míg a hosszú idő után ismét teljes kerettel útra kelő csabaiak szerettek volna minél nagyobb ellenállást kifejteni, és nem tettek le a meglepetésről sem. Ez utóbbira az első félidő alapján meg is volt az esély, a második félidő első részének gólcsendje azonban megpecsételte a lila-fehérek sorsát, akik végül hatgólos vereséget szenvedtek szabolcsi vendéglátójuktól – közölte beszámolójában a klub hivatalos oldala.

Jól kezdtek a csabaiak, és a 6. percben 3:1-re vezettek. A jó és határozott védekezés mellé jó kapusteljesítmény is párosult, Györkös Rebeka többször is bravúrosan hárította a hazai lövéseket. A határozottan kezdő lila-fehérek 13. perc után úgy vezettek 5:2-re, hogy még egy hétméterest is elhibáztak.

Ezt követően időt kért a hazaiak edzője, aki be is vetett mindent, hogy felpörgesse csapatát, és alkalmazta a Budaörsön eredményes hét a hat elleni támadójátékot is. Erre már csak azért is szüksége volt a Kisvárdának, mert Triscsuk Krisztina külön őrzőt kapott lila-fehér részről. A montenegrói szakember kapust is cserélt, az a húzása bejött, mert a Triffa Ágnest váltó Ekaterina Dzukeva rögtön kivédte Szögi Tímea büntetőjét.

A vendégek Kovács Anett szélső ziccereivel tartották egygólos előnyüket, mígnem Triscsuk harmadik hetesével először vezetett a Várda (8:7). Büntetőkből amúgy sem volt hiány, szünetig a várdaiak hetet, a csabaiak ötöt végezhettek el belőle, mindkét oldalon kétszer-kétszer hibáztak az ítélet-végrehajtók.

Fordulás után a hazaiak kezdtek jobban, és a 36. percben már négy góllal vezettek, amikor Horváth Roland időt kért. A folytatásban a kisvárdaiak már hét góllal vezettek (16:9), amikor a csabaiak edzője ismét időt kért, próbálta rendezni a sorokat. A hazaiak tartották hat-hétgólos előnyüket, keményen védekeztek, miközben Dzukeva kapus ziccereket védett. A hajrában felváltva estek a gólok, a Kisvárda jobb második félidei teljesítményével megérdemelten nyerte a küzdelmes mérkőzést.

Vlatko Donovic: – Gondot jelentett, hogy a meccs előtti utolsó edzésen Tamara Radojevic megsérült, ez is közrejátszhatott abban, hogy nehezen indult számunkra a mérkőzés, de a második félidőben felnőttünk a feladathoz.

Horváth Roland: – Mondhatnék közhelyeket, hogy jobb csapattól kaptunk ki, de az az igazság, hogy ennyi kihagyott ziccerrel nem lehet mérkőzést nyerni. Nem tudom, a játékosok feje hol volt, de az biztos, ez volt az utolsó ilyen alkalom.