Kézilabda: A BL-győztes Győr nem adott esélyt a Csabának

2018. október 10. 21:15 | behir.hu

A bajnok és BL-győztes Győr a papírformának megfelelően magabiztos győzelmet aratott a csabaiak ellen, az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 7. fordulójából előrehozott hétközi mérkőzésen. A zöld-fehérek nem szerepeltették Görbicz Anitát, és a brazil világbajnok Amorimot, ennek ellenére is világsztárok sokaságával nézett szembe a fiatal NKSE.

NB I női felnőtt 2018/2019. 7. forduló:

Győri Audi ETO KC - Békéscsabai ENKSE 47-23 (22-9)
Győr, Audi Aréna. Játékvezetők: Kavalecz Ivett, Kavalecz Klaudia

Győr: Knedlikova Jana (3), Afentaler Sára (2), Brattset Kari (7), Hansen Anne Mette (4), Ács Bianka (3), Leynaud Amandine (0), Oftedal Stine Bredal (6), Kellermann Dóra (3), Kristiansen Veronica (4), Groot Cornelia (2), Fodor Csenge Réka (4), Bódi Bernadett (3), Puhalák Szidónia (6), Kiss Éva (0), Grimsbo Kari Aalvik (0). Vezetőedző: Danyi Gábor

Békéscsaba: Balog Judit (0), Dokovic Anasztázia (4), Vukajlovic Aleksandra (3), Szögi Tímea (0), Dombi Katalin (3), Zöldi-Tóth Katalin (1), Walfisch Mercédesz (3), Horváth Dorina Szilvia (0), Ekker Gitta (1), Kovács Anett (5), Török Csenge (1), Kukely Anna (2), Binó Boglárka (0). Vezetőedző: Horváth Roland

Kiállítások: 4 perc ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/2 ill. 2/1.

A bajnok hazaiak kezdtek jobban, az 5. percben Balog védte Groot hétméteresét, de a kipattanót bevágta a holland játékos - írja a csabai klub hivatalos oldalának beszámolója. Egy perccel később négygólos győri vezetésnél Horváth Roland időt kért.

A folytatásban is a hazaiak irányították a játékot, és a 11. percben már 8–0 volt az állás. A 12. percben Kovács Anett szerezte a lila-fehérek első gólját, ezzel 9–1-re alakult az állás. Dokovic is bevette Kiss Éva kapuját, majd ismét Kovács Anett volt eredményes, így a 15. percben 10–3-as győri vezetést mutatott az eredményjelző.

Ezt követően felváltva estek a gólok, a 18. percben 12–5 volt az állás. Walfisch kiállítása után a volt békéscsabai jobbszélső, Bódi lőtte a házigazdák tizenötödik gólját, ekkor tíz góllal vezetett az ETO. A hajrában növelte előnyét a BL-győztes hazai csapat, de közben a fiatal Dombi Katalin kétszer is betalált, Afentáler hetesét pedig Balog kapus védte.

Fordulás után a hazaiak folytatták a gólgyártást, a 35. percben már tizenöt góllal vezettek. Walfisch hétméterest hibázott, majd a 39.percben Horváth Roland időt kért, próbálta megnyugtatni csapatának tagjait. A 44. percben Danyi Gábor is magához rendelte azt övéit, miközben csapata tizenhét gólos előnyben volt.

A folytatásban a sok fiatalt szerepeltető vendégek ellen fokozatosan elhúzott a Győr, az 52. percben már huszonhárom góllal vezetett. A mérkőzés hajrájában a 15 éves Kukely Anna és a 17 éves Török Csenge, valamint a 19 éves Ekker Gitta is betalált a hazaiak kapujába.

Danyi Gábor: – Mindenképp szerettünk volna a mai mérkőzésen gyakorolni az elkövetkező BL-mérkőzésekre, ami úgy gondolom, sikerült is. Nagyon szimpatikus játékot mutatott a Békéscsaba és örülök, hogy én is pályára küldhettem a fiatal tehetségeinket, akik hozzá tudtak tenni a győzelemhez. További sok sikert kívánok a viharsarkiaknak!

Horváth Roland: – Gratulálok a Győrnek! Egyik szemem sír, a másik nevet, hiszen tisztában voltunk vele, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, de tudtam játéklehetőséget adni fiatal játékosaimnak. A továbbiakban is azon leszek természetesen, hogy eredményesen szerepeljünk és bajnoki pontokat szerezzünk.