Kézilabda: Helytállt a Csaba az ötszörös BL-győztes ellen - galériával

2023. március 25. 21:02 | Kovács Dávid

A Békéscsaba ugyan végül tizenegy góllal kikapott, de nagy küzdelemre késztette a címvédő, ötszörös Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC csapatát a női kézilabda NB I 19. fordulójában. Papp Bálint csapata a 46. percben még csak három gólos hátrányban volt, azonban az esélyesebb vendégek a hajrában magabiztos győzelmet arattak.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–GYŐRI AUDI ETO KC 22–33 (12–16)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 1650 néző. Vezette: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
BÉKÉSCSABA: Razum – Horváth G. 1, Lanistanin 2 (1), Gyimesi 3, Giricz 1, Mayer. 3, Bucsi 1. Csere: Gadányi (kapus), Borbély M., Termány 4, Andróczki 2, Kiss-Walfisch, Vámosi 3 (3), Török F., Bencsik 1, Zsemberi 1. Vezetőedző: Papp Bálint
GYŐR: Toft – Győri-Lukács 2, Gros 6 (3), Nze-Minko 5, Broch 2, Haugsted 1, Fodor Cs. 4. Csere: Leynaud (kapus), Blohm 4, Ryu 6, Faluvégi, Hansen 1, Brattset, Farkas J.1, Despotovic 1, Ogonovszky. Vezetőedző: Ambros Martín
Kiállítások: 10, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3

A csabai csapatból a régóta maródi Szabó Dóra és Kukely Klára mellett ezúttal Hajtai Vanessza hiányzott kisebb sérülés miatt, míg a Ferencváros elleni rangadóra és a Bajnokok Ligája-negyeddöntőre hangoló Győrnél Stine Oftedal és Schatzl Nadine nem állt rendelkezésre.

A mérkőzés toronymagas esélyesének számító vendégek kezdték jobban a meccset, Estelle Nze-Minko és Fodor Csenge góljaival magukhoz ragadták a vezetést (0-2). A házigazda kissé talán idegesen játszott az elején, a Győr pedig gyors indítások után tudta növelni a különbséget (2-6). Lassan a Csaba is belendült, Mayer Szabina és Termány Rita góljai azt mutatták, hogy támadásban is meg lehet találni az ellenszert a címvédővel szemben (5-8). Papp Bálint a 20. percben kért időt, azonban csapata ezt követően hétgólos hátrányba is került Linn Blohm találata után (8-15). A félidő hajrája mégis a hazaiaké volt: Gyimesi Kitti akcióból, Vámosi Panna pedig büntetőkből volt eredményes és ha nincs az elkapkodott utolsó támadás, akkor a szünetben még szorosabb lett volna az állás. Az utolsó másodpercekben azonban Estelle Nze-Minko volt eredményes, így néggyel vezetett az ETO 30 perc játék után (12-16).

Sokáig szoros volt a küzdelem a két csapat között (Fotó: Such Tamás)

Papp Bálint az első félidőben is forgatta csapatát, így tett a szünet után is, a második játékrészre Gadányi Maja érkezett a kapuba Marina Razum helyére. A szezon közben igazolt hálóőr három védéssel jelentkezett az első percekben, Mayer Szabina gólja után pedig már csak kettő volt a csapatok között a 36. percben (16-18). A Győrnek is egy cserejátékos, a koreai Ryu Eun Hee jelentett segítséget, azonban Ambros Martín nem volt elégedett csapatával és a félidő közepén időt kért (17-21). Ezt követően ugyan Termány Rita még betalált, de a vendégek feljavultak védekezésben és a csabai kapu előtt is pontosabbak voltak, egy 8-0-s rohammal pedig végleg leszakította ellenfelét (18-29). A hazai gárda az utolsó percekben visszatalált a helyes útra, két fiatal játékos Bencsik Bojána és Zsemberi Zóra is betalált.

A Győr végül a hat-hat gólt szerző Ana Gros, valamint Ryu Eun Hee vezetésével 33-22-re nyert, így továbbra is vezeti a tabellát. A Békéscsaba helytállt a mérkőzésen és erőt meríthet ebből a mérkőzésből, főleg az első 45 percben mutatott teljesítményből a bajnokság folytatására. Papp Bálint csapata legközelebb március 31-én a Mosonmagyaróvár otthonában lép pályára.

Így látták a vezetőedzők

Papp Bálint: A Győr végül magabiztosan érvényesítette a tudását, azonban kiemelném a sajátcsapatomat is, amely szépen küzdött, olyan megoldásokat mutatott be, amelyekre büszkék lehetünk. Ezeket az elemeket és mentalitást kell tovább vinnünk a bajnokság hátralévő részében is. Mindent megtettünk azért, hogy egyenrangú partnerei legyünk az ETO-nak, amíg csak bírtuk.

Ambros Martín: Nagyon nehéz volt játszani és megszerezni a győzelmet. Az utolsó tíz-tizenöt percben kijött a különbség, addig viszont szoros volt a küzdelem. Nem egyszerű a Békéscsaba ellen kézilabdázni, mert jó átlövői és beállói vannak, nehéz megtalálni velük szemben a megfelelő védelmi vonalat. Az első félidőben ezt nem is tudtuk megoldani, sok gólt kaptunk beállóból, szünet után viszont már megtaláltuk az ellenszert. Jól reagáltunk akkor is, amikor kettőre zárkózott ellenfelünk és labdája volt ahhoz, hogy egy gólra csökkentse a különbséget.

A Békéscsaba-Győr bajnoki mérkőzést hétfőn 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n, de az összecsapást a behir.hu Youtube-csatornáján is visszanézhetik.