Kézilabda: A Békéscsaba nyerte a dél-alföldi rangadót, továbbra is veretlen

2021. november 13. 20:35 | Hidvégi Dávid

Nem forgott veszélyben Szegeden sem az NB I/B-ben szereplő Békéscsabai Előre NKSE veretlensége, ugyanis a csabaiak sima 27–36-os győzelmet arattak a PC Trade Szegedi NKSE otthonában. A lila-fehérek 9 forduló után 18 ponttal vezetik a másodosztály keleti csoportját.

A Békéscsaba a hét közepén, szerdán nagy győzelmet aratott hazai pályán, ugyanis legyőzte az NB I-ben szereplő Érdet, és ezzel tovább jutott a Magyar Kupa következő fordulójába. A lila-fehér lányoknak szombat este a bajnokságban kellett helytállni a Szeged otthonában. A mérkőzés helyezésektől függetlenül mindig rangadónak számít a Dél-Alföldön. A meccset az Előre NKSE kezdte jobban, hiszen 5 percnyi játék után már 4–0-ra vezetett. Az első hazai gólra 7 percet kellett várni, amikor Baráth Kitti volt eredményes (1–4). A viharsarkiak ezután újra belendültek, a 14. percben már nyolc gól volt az előnyük (2–10). A játék képe nem változott, így a Békéscsaba a szünetben magabiztosan, 19–12-re vezetett.

A második félidő sem hozott változást

A második félidő első gólját is a Békéscsaba szerezte, ezúttal Török Fanni volt eredményes a 32. percben. A 36. percben már tíz gól volt a különbség a csapatok között, (13–23). A szegediek nem találták meg a jó ritmust, így tovább nőtt a szakadék az együttesek között, hiszen a 45. percben 14 góllal vitt a Békéscsaba, (17–31). A hazai csapat végül szépített az eredményen, bejött tíz gólos különbség alá. Papp Bálint az összecsapás hajrájában több fiatalt is bevetett és a csapata magabiztos, 9 gólos, 27–36-os győzelmet aratott. A lilák ezzel továbbra is veretlenek és a feljutást érő első helyen állnak 18 ponttal az NB I/B keleti csoportjában.