Kétarcú Békéscsaba - A második félidőben bukta el a kiesési rangadót

2023. január 20. 20:16 | Hidvégi Dávid

Vérbeli kiesési rangadót játszott a női kézilabda NB I 11. fordulójában a 12. helyen álló Eubility-Group Békéscsabai Előre NKSE az utolsó, 14. pozíciót elfoglaló Érd ellen. A lilák ugyan az első félidőben még három góllal vezettek, a rosszul sikerült második játékrész után egy találattal elveszítették a kulcsfontosságú mérkőzést.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–ÉRD 25–26 (13–10)
Békéscsaba, 800 néző. V: Paska, Vastag.
BÉKÉSCSABA: Razum – Horváth G. 1, Lanistanin 4 (2), Bucsi 1, Mayer 4, Gyimesi 1, Hajtai 3. Csere: Szabó D. (kapus), Giricz L., Termány, Borbély M. 4, Török F., Vámosi 7 (6),    Andróczki, Kiss-Walfisch. Vezetőedző: Papp Bálint
ÉRD: Hadfi – Dávid-Azari 6, Paróczy 1, Puskás L. 1, Kopecz 9 (1),  Ábrahám 1, Fekete B. 6. Csere: Horváth-Csapó, Kántor K. (kapus), Horváth D., Csiszár-Szekeres, Gerencsér, Kiss D. Zs. 2, Csáki L. Vezetőedző: Simics Judit

A csabai kézilabdázók legutóbbi hazai mérkőzésükön, december 30-án kétgólos győzelmet arattak a Budaörs ellen, majd az újévet nyolc gólos vereséggel kezdték a Kisvárda otthonában. Papp Bálint együttese tíz összecsapásból kétszer diadalmaskodott, így a mérkőzés előtt a tabella 12. pozícióját foglalta el.

A vendégek az eddig megszerzett kettő pontjukkal két hellyel a lilák mögött a sereghajtó pozícióban helyezkednek el. Ráadásul azt az egy győzelmüket is még az 1. fordulóban a NEKA vendégeként érték el, a 31-30-as végeredménynek köszönhetően. Azóta viszont zsinórban kilenc találkozó óta nem sikerült ponttal gazdagodniuk, így a múlt heti hazai pályán lejátszott Budaörs elleni 28-27-es vereségüket követően távozott a vezetőedzői pozícióból a korábban a Viharsarokban is tevékenykedő Horváth Roland. A csapat kispadjára az olimpiai ezüstérmes Simics Judit ült le.

A mérkőzésen az Érd szerzett vezetést a 2. percben, amikor a korábbi békéscsabai játékos Kopecz Barbara volt eredményes, a Csaba Gyimesi Kitti révén gyorsan egyenlített. A csapatok fej-fej mellett haladtak, az 5. percben Marija Lanistanin büntetőjénél 4–4 volt az állás. Az első negyedórában folyamatosan az Érd vezetett, az Előre csak egyenlíteni tudott, így volt ez Mayer Szabina beállós góljánál is a 15. percben (8–8). A 16. percben a csabai nevelésű Csiszár-Szekeres Klára a kettő perces kiállítás sorsára jutott, de az első ilyen jellegű büntetést nem sikerült előnyre váltani a hazaiaknak. A 19. percben Hajtai Vanessza góljával először vezetett a Békéscsaba (9–8). Az utolsó tíz perc Papp Bálint együtteséé volt, a 25. percben Borbély Márta találatánál már három gólt volt a csapatok között (12–9). Az első félidő utolsó másodperceiben Papp Bálint időt kért, hogy csapata sikerre vigyen egy támadást. Bucsi Lili bejátszása nem jutott el Mayerhez, így nem sikerült négyre módosítani a különbséget, így 13–10-es állással mentek szünetre a csapatok.

A második félidőben más arcát mutatta a hazai csapat

A második félidő első lehetőségét kihagyta a Békéscsaba, majd egy jó védekezés után ugyan labdát szerzett, de az eddig kiválóan védő Szabó Dóra eladta a labdát, ugyanakkor egy védéssel javította hibáját. A labda maradt az érdieknél és Kopecz révén gólt dobtak (13–11). Ez a játékrész rosszul indult a hazaiaknak, a 39. percre elfogyott a három gólos előny, ekkor 16–16 volt az állás, sőt a 41. percben már az Érd vezetett Fekete Bozsana találata után. Az újabb csabai vezetésig a 49. percig kellett várni, amikor Vámosi Panna góljával – aki egyébként a második félidőben hibátlanul dobta a büntetőket – 21–20 volt az eredmény. Innen viszont végleg kicsúszott a mérkőzés a hazaiak kezéből, a vendégek kétgólos előnyre tettek szert. Az 57. percben Borbély óriási ziccert rontott, majd Papp Bálint időt kért immáron három gólos hátránynál (23–26). A viharsarkiaknak sikerült két gólt lefaragni a hátrányból, így az utolsó másodpercekben az egyenlítésért támadhattak, de Borbély elvesztette a labdát. A Békéscsaba így hazai pályán 26-25-re kikapott közvetlen riválisától. Az Érd pontban beérte az Előrét és a 13. helyen áll a rosszabb gólkülönbsége miatt.

A Békéscsaba legközelebb január 26-án lép pályára a bajnokságban, az ősi rivális Debrecen otthonában, majd Siófokra látogat. A lilák következő hazai meccse február 11-én lesz a Dunaújváros ellen.