– Gondolom, már egészen pici korodban robotokat gyártottál.
– A Gésziben mechatronikai technikusnak tanultam, és már akkor is érdekelt a robotika. De mivel sokkal többet akartam tudni a szakmáról, így otthon is képeztem magam. Épp ezért ezt a modulárisan építhető robotkart – amit a műsorban láthattak a nézők – a jövő programozóinak készítettem, amely segít a programozás alapjaiban, továbbá fejlesztheti a kreativitást és logikai gondolkodást.
(Forrás: Szatmári Zalán)
– Konkrétan miben segít a gyerekeknek?
– Nagyon fontos, hogy nemcsak egy robotkart kínálunk, amit otthon össze lehet építeni, hanem videós oktató anyagokat is biztosítunk, amelyek a programozásban is tájékoztatást nyújtanak. De például arra is kitérünk, hogy miképp kell használni egy csavarhúzót, mert nagyon sok fiatal a TikTokon éli az életét, és kevés, kézzel fogható gyakorlati ismeretük van.
– Hogy kerültél a Cápák közé?
– Még középiskolás koromban elindultam a EdisonKids versenyen (itt Zalán a második helyezést érte el – S. T.), ahol Balogh Petya volt az egyik zsűritag; az ő javaslatára indultam el a műsorban.
– És épp Balogh Petya támogatta a projektedet. Ötmillió forint nem kevés?
– Úgy gondolom okosan be lehet osztani ezt összeget, mert egyrészt nem nagyon kell költeni marketingre. Illetve nyomtatófarmot sem kell építeni a nulláról, ráadásul nem mi gyártjuk az összes robotot.
Balogh Petyával – Forrás: Szatmári Zalán
– Mennyire működik gőzerővel a céged?
– Egyelőre a validálás (hitelesítés) szintjén tartunk; igazándiból a nyáron kapcsolunk nagyobb fordulatra.
– A műsorban szóba került a Cápák és közted, hogy befejezed-e az iskolát?
– Az egyetemen nagyon sok okos emberrel találkozok, továbbá komoly kapcsolati tőkére lehet szert tenni; úgyhogy mindenféleképpen be szeretném fejezni.