Ismét Békéscsabán játszott a Junior Príma díjas zongoraművész

2021. december 14. 18:15 | Papp Ádám Sándor

Kovács Gergely, Junior Príma díjas zongoraművész hétfőn este adott koncertet a Bartók Béla Zeneiskola Bartók termében.

Kovács Gergely Békéscsabán született és fiatal korában kezdett el zongorán tanulni, nagymamája hatására, aki zeneiskolai zongoratanár volt. 2007-ben, 12 évesen nyert felvételt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem előkészítő osztályába.

12 évesen megnyerte a nyíregyházi Országos Zongoraversenyt, majd 2013-ban az olaszországi Nemzetközi Pietro Argento Zongoraversenyen első helyezést ért el. Sikerét követően elkezdett koncerteket adni Magyarországon és külföldön. Kovács Gergely 2013-ban elnyerte a Gundel Művészeti Díjat klasszikus zene kategóriában, 2018-ban a Budapesti Nemzetkozi Chopin Zongoraverseny második helyezést ért el, majd nem sokkal később Junior Prima díjjal tüntették ki. A zongorista 2019-ben szerzett művész diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. Idén a Los Angeles Nemzetközi Liszt Zongoraversenyen 3. helyen zárt, valamint a Budapesti Nemzetközi Liszt Ferenc Zongoraversenyen 3. díj és Közönségdíj kötődik nevéhez.

Kovács Gergely hétfő esti előadásában széles repertoárját mutatta be a békéscsabai közönségnek. A zongorista a jövő évi műsorának gerincét vitte színadra, ahol többek között Maurice Ravel, Liszt Ferenc és Szergej Rahmanyinov művei is felcsendültek.

– Nekem a Bartók Béla Zeneiskolába is akár csak besétálni egy nosztalgikus élmény. Most újra ezen a színpadon állni, ahol életem első nyilvános koncertjét is adtam, fantasztikus élmény és rengeteg erőt meríthetek ebből. Jó valamit visszadni, ettől a várostól és intézménytől rengeteget kaptam azáltal, hogy innen indítottak el arra az útra, amit azóta is járok. Ezt a lehetőséget úgy fogom fel, hogy ez a minimum, amit én tehetek  – fogalmazott Kovács Gergely.

 

További programok »

Kultúra

Múzeumi szabadegyetemi előadás a 101. (békéscsabai) gyalogezredről

A 101. (békéscsabai) császári és királyi gyalogezred I. világháborús szerepvállalását foglalta össze az ezred 1934-ben írt emlékalbuma és a témában fellelhető legújabb történeti forrás, egy 2021-ben közreadott háborús memoár történetei alapján Cseresznyés János a Múzeumi Szabadegyetem eseményén szerdán a gyulai Almásy-kastélyban.
2024. április 25. 15:32
FEL