Mi értelme jónak lenni? Mi értelme rendet rakni és korán kelni? Mire jó az iskola, ha otthon is maradhatnánk játszani? – ilyen és ehhez hasonló problémákra keresi a választ a két főszereplő, Péter és Pál.
A számos kalandot nem csak mint néző, hamem mint résztvevő is nyomon követheti az apró közönség, ugyanis hőseink és a mese szereplői folyamatos interakcióban vannak a gyerekekkel. Íly módon a nézők aktívan vehetik ki részüket a történések alakulásából is, hiszen sokszor az ő véleményük is hozzáad egy-egy probléma megoldásához.
Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu
A darab olvasópróbáját január 28-án tartották, akkor még csak képzeletben voltak tervek, hogyan is fog mindez kinézni. A lenyűgöző díszlet és jelmezek azonban tökéletesen előrelendítik és alátámasztják a történet mesebeli világát, melyet vetítéssel kiegészítve láthatnak majd a gyerekek.
A rendező Bozsó József, aki maga is játszik, elmondta: az eredetileg német nyelvű Péter és Pál Bergengóciában című darab teljesen új köntöst kapott, melynek köszönhetően megszülethetett az általuk bemutatandó Péter és Pál Lustaországban című mesedarab.
- Klemen Terézia megtalálta az eredeti történet töredékeit, amiből úgy gondolta, hogy ír egy magyar darabot. Mivel nem az egész műre akadtak rá, így lényegében egy teljesen újat írt, amibe azokat a kotta töredékeket, részleteket felhasználva más számokat is beletettünk, tehát lényegében újraírtuk és újrafogalmaztuk az egészet.
Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu
A Péter szerepében megjelenő Falusi Balázs Áron elmondta, bár karaktere félénk és inkább visszahúzódó, bátyját nézve mégis számára ismeretlen berkekbe merészkedik, ebből viszont komoly tanulság is fakad.
- Az előadás alatt ő arra jön rá, hogy nem mindig a biztonság a legjobb dolog számunkra, hanem hogy az ember életében nagyon fontos a kaland is. Anélkül ugyanis nem tudjuk értékelni a biztonságot, azt az otthoni melegséget, ami körülvesz minket - fejtette ki a színész.
Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu
Szász Borisz kiemelte, sok segítséget merített Pál karakterének megformálásához saját életéből és gyerekkorából is.
- Próbáltam egy védelmező, egy útmutató bátyót alakítani. Volt honnan merítkeznem, mivel én egy öccs vagyok, van egy bátyám, így nagyon jó alapanyag volt, hogy tudtam meríteni a saját életemből, természetesen a rendezőúr segítségével.
Mint minden gyermekelőadás alkalmával, a Jókai színház ezúttal is felhívást intézett az iskolás bérletes közönséghez, akiknek ezúttal az lesz a feladata, hogy megálmodja és papírra fesse a jó és a rossz tündér varázspálcáját. Mint minden alkalommal most is jutalomban részesülnek a legszebb alkotások.
A meseelőadást február 27-én, csütörtökön láthatja majd az apró népség, a Békéscsabai Jókai Színház Nagyszínpadán.