Gazdasági jelentések szerint a magyar meggynek minősége mellett az íze is egyedülálló. A magyar fajták színe, íze, bogyómérete, mag-hús aránya és állaga felülmúlja a külföldi versenytársakat. Nemcsak az egészségügyi szakemberek, hanem a termelők is azt javasolják, hogy a meggyet lehetőleg fogyasszuk frissen, mert így hasznosulnak legjobb hatékonysággal az élettanilag kedvező tulajdonságai.
Tudatos döntés a természetes érési időben szüretelt hazai gyümölcsök fogyasztása, mivel a több ezer kilométerről történő szállítás, kockázatokat hordoz magában és jelentős szerepet vállal a klímaváltozásban is. Nem mellékesen a hazai termékek választásával nem csak a magyar gazdák és családok megélhetését, hanem az egész nemzetgazdaságot is támogatjuk. A hazai meggy jelentős része mintegy 50-75 százaléka export termék. A kivitelből a friss meggy 25%-ban, a meggybefőtt 70%-ban, a fagyasztott meggy pedig 5%-ban részesedik, legjelentősebb célpiacunk Németország.
Figyelembe véve a meggy összes attribútumát és a szezont, nem lehet meggyleves nélkül maradni, hiszen a friss gyümölcs egy plusz ízfaktort ad az ételnek. Egy variációt teszünk közzé, amely a laktózérzékenyeknek kedvez a leginkább.
Hozzávalók
- fél liter víz
- fél liter zabtej
- 2 deciliter laktózmentes görög joghurt
- egy csomag vaníliapuding
- egy csomag vaníliás cukor
- 4 kanál cukor (lehet több)
- 1 evőkanál vaníliaaroma
- kb. 1 kiló meggy
Elkészítés:
A meggyet kimagozzuk, megmossuk majd fazékba tesszük. Jöhet a cukor, a vaníliás cukor, vanília aroma. Mindezt felöntjük vízzel, és kis lángon főzzük 10-15 percig. A joghurtban elkeverjük a pudingport egy nagyobb tálban. A csomómentesre kavart habarást felöntjük a zabtejjel, adunk hozzá egy merőkanál főzőlevet, azzal is eldolgozzuk, majd belecsorgatjuk a forrásban lévő leveshez. Ez tíz perc alatt megfő, ezután lehúzzuk a tűzről, és amikor kihűl, hűtőbe rakjuk néhány órára. De aki szereti langyosan is fogyaszthatja, nem muszáj megvárni amíg kihül.