Az egykori Rudolf Gimnázium (akkor még algimnázium) diákja és érettségizője volt az 1876-1882 közötti években. A „A magyar hadviselt zsidók aranyalbuma” dr. Weisz Frigyes századost békéscsabai izraelita hadviseltként tartotta számon.
Ügyvédjelöltként 1903. április 28-án tette le a budapesti ügyvédvizsgáló bizottság előtt a vizsgáját, majd az aradi ügyvédi kamara a „Békés” 1903. szeptember 13-i számában közhírré tette, hogy Békéscsaba székhellyel ügyvédi lajstromba vette. A szokásos ügyvédi tevékenységet folytatta, főleg ingatlanügyletek jogi lebonyolítója volt, de az 1909. év végén alakult Békésmegyei Általános Takarékpénztár, intéző-igazgatóságának tagja is. 1910-ben a frissen alakult Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egylet csabai fiókszervezete alapszabályzatát is elkészítette.
Bekapcsolódott a vármegyei jogi munkába (1905-től volt esküdtbírósági tag, polgárbíró, helyettes esküdt, részt vett a megyebizottsági és törvényhatósági választásokon) és a városiba is (az 1906. évi képviselő-választáson, mint bizalmi ember). Számos ingatlaneladással kapcsolatos hirdetése olvasható a helyi lapokban, amelyeknek és munkájának köszönhetően 1925-re jelentős vagyona lett. Az Andrássy út 5. alatt volt az irodája (az Irányi utca - Andrássy út találkozásánál, az épületnek Andrássyra rövidebb oldalával fordulva, minden bizonnyal a Frnda-féle házban, amit 1938-ban bontottak le). 1929-ben a 7. leggazdagabb ember volt a városban (az első Kocziszky Mihály földbirtokos volt, majd Szalai Gyula és Lajos földbirtokosok, Bohn Mihály téglagyár-tulajdonos, Beliczey Miklós, majd Réthy Béla gyógyszerész).
Gazdagságát jól mutatja, hogy 1925-ben egy (alig használt, 4 kerékfékes) Magomobillal rendelkezett. Ezt a fajta túraautót a Magyar Általános Gépgyár gyártotta ez évtől, módosított változatai postaautókként és (Budapesten) taxikként közlekedtek (Magotax). Az autót ugyanebben az évben kínálta eladásra, mert rendkívül drágák voltak ezek a modellek, és a fenntartásuk is költségesnek bizonyult.
A Magyar Közlöny 1947. február 4-i számában olvasható, hogy a Szegedi Ügyvédi Kamara területén gyakorlatot folytató ügyvédek névjegyzékéből kihagyta dr. Weisz Frigyest, irodájának gondnokaként dr. Medovarszky Mihály volt feltűntetve. (Folytatjuk.)
Szalay Ágnes