Schéner Mihály 1923. január 9-én született Medgyesegyházán. Tanulmányait a Magyar Képzőművészeti Főiskolán végezte 1942 és 1947 között. 1956-ig rajzot tanított a békéscsabai Rózsa Ferenc Gimnáziumban. Jeles alkotótelepeken fordult meg, 1982-ben a Nagyatádi Faszobrász Alkotótelepen, 1985-ben a Nemzetközi Acélszobrász Alkotótelepen, Dunaújvárosban működött. Huzamos ideig munkatársa volt az Új Auróra című művészeti folyóiratnak, melybe gyakran írt 20. századi jeles magyar művészekről. 1988-ban megvalósult egy régi álma, amikor Békéscsabán megnyílt a Meseház. Itt ma is látható a Kossuth-díjas, Munkácsy-díjas, akadémikus, képzőművész kiállítása. Békéscsaba díszpolgáráról a megyeszékhelyen is megemlékeztek hétfőn.
Medgyesegyházán az általános iskola és a szülőháza őrzi a festőművész emlékét. A város polgármestere úgy fogalmazott: Schénernek meghatározó szerepe volt és van a település életében, emlékét pedig meg kell őrizni a kultúrában és a művészetben.
– Olyan követői vannak, akik munkájára a mai napig hatással van. Medgyesegyházán az általános iskola Schéner Mihály nevét viseli, így nagyon fontos az, hogy az ott tanuló gyermekek tudják, hogy ki volt ő és milyen alapokat tett le. Ez az év Schéner éve lesz, amelyben a diákok folyamatos programokon vehetnek részt – tette hozzá Kraller József.
Ifj. Schéner Mihály örömét fejezte ki, hogy édesapja szülőházát megőrizték az utókornak. Mint mondta: apját nagyra tartotta és sokat tanult tőle, hiszen sok mindennel foglalkozott, nemcsak festett, hanem kerámiával is dolgozott, faragott.