Emléktáblát avattak a ROKKA-BÉKÖT gyár épületének és nagy múltú Kötöttárúgyár emlékére az Andrássy úton. A tábla nem csak a jelenlévőknek, de azoknak is szólt, akik sajnos már nem tudtak részt venni a megemlékezésen. Az eseményt Szarvas Péter polgármester nyitotta meg köszöntő beszédével.
A város díszpolgára, Stark Adolf 190 évvel ezelőtt született Bártfán, de élete jelentős részét Békéscsabán töltötte, ahol sok-sok eredményt ért el. A Csabagyöngye szőlő nemesítése révén világhírűvé vált Stark Adolf most emléktáblát kapott a városháza árkádsorán, majd emlékülést tartottak a Békés Megyei Könyvtárban.
190 éve született Stark Adolf kereskedő, szőlőnemesítő, a Csabagyöngye szőlő atyja, Békéscsaba díszpolgára. Az évforduló alkalmából a Széri-Varga Géza szobrászművész bronz reliefjével díszített emléktáblát avatnak fel a Városháza árkádsorán, majd a Békés Megyei Könyvtárban emléküléssel és kiállításmegnyitóval tisztelegnek Stark Adolf érdemei előtt.
Tovább olvasom
Emléktáblát avattak szombat délután Kertész Lajos tiszteletére, gyulai szülőházának falán. A megemlékezésen jelen voltak még élő családtagjai és egykori tanítványa, Kassai István zongoraművész is.
Gyula város közössége emléktáblával tiszteleg a település meghatározó építésze, Pfaff Ferenc emléke és munkássága előtt. A gyulai szecessziós építészet kiemelkedő alakjának tevékenysége a mai napig meghatározza a városképet a Stéberl-ház Jókai Mór utcai homlokzata révén.
Szerdán Maczik Mihályra, a békéscsabai Nemes Tihamér Technikum korábbi igazgatójára emlékeztek az intézmény udvarán. Szakmai munkássága és embersége előtt tisztelegve, róla nevezték el az automatizálási laboratóriumot, majd emléktáblát helyeztek el az ő kezdeményezésére elültetett fák alá.