Félidőben vezetett, majd ismét vereségett szenvedett az Előre NKSE

2022. október 21. 20:39 | Hidvégi Dávid

Alsóházi rangadóval folytatta szereplését a női kézilabda NB I-ben a négy fordulót követően pont nélkül álló Békéscsabai Előre NKSE. Az utolsó helyen álló lila-fehérek a még szintén pont nélküli MTK együttesét látták vendégül a Városi Sportcsarnokban. Az Előre az első félidőben még egy góllal vezetett, de a második félidőben egy rosszabb periódusban hagyta elhúzni ellenfelét, így a siker ezúttal is elmaradt.

A Békéscsaba hasonlóan fővárosi ellenfeléhez négy vereséggel kezdte a bajnokságot, a Dunaújváros elleni négy (30–26) és a Vác elleni nyolcgólos (20–28) zakót egy roppant fájó találkozó követte, ahol hazai pályán maradt alul két találattal csapat a Fehérvárral (23–25) szemben. Ezt követte legutóbb a balatonboglári derbi, ahol már némiképp győzelmi kényszerben kellett pályára lépniük a liláknak és bár az első félidő a várt szoros csatát és döntetlen állást hozta, a második játékrészben vereséget szenvedett az Előre, így végül 26:21-et mutatott az eredményjelző a NEKA javára.

Péntek este negyedház előtt lépett pályára a Békéscsabai Előre NKSE, hiszen a csapat eddigi szereplése mellett a 25. Csabai Kolbászfesztivál is befolyásolta a mérkőzés látogatottságát. A fehér-kék mezes MTK kezdte jobban az összecsapást, aki a harmadik percben már kettő góllal vezetett Anna Kekézovity és Pál Tamara találataival, utóbbi büntetőből volt eredményes (0–2). A csabaiak első gólját a házi góllövő listát vezető Marija Lanistanin szerezte a 4. percben, szintén hétméteresből (1–2). Az Előre kereste magát a játékben, szemben az MTK-val, amelyben Koronczai Petra nagy kedvvel játszott, a 10. percben már a harmadik gólját szerezte, ekkor az állás 4–6 volt. A hazai együttes a 14. percben egyenlített először, amikor Lanistanin talált be. Az első negyedóra letelte után ütemet talált a Békéscsaba, míg a vendégek egy negatív spirálba kerültek, ami három percen belül három kiállítást eredményezett. Az Előre a hármas emberelőnyt kihasználva a 18. percben átvette a vezetést, amikor Lanistanin büntetőből volt eredményes (8–7). Papp Bálint együttesének lendülete megmaradt a játék további részében, ráadásul a hazai hálóőr, Marina Razum több bravúrt is bemutatott, így a szünetre 14–13-as csabai előnnyel mentek a csapatok.

(Fotó: Such Tamás)

A második játékrészt egy perc emberelőnyben kezdte a Békéscsaba, de mégis vendég gólt láthatott a közönség, amikor Szabó Kitti talált be (14–14). A találat után újabb 2 perces kiállítást kapott a fővárosi gárda, amit a hazaik kihasználtak és Andróczki Flóra ismét vezetéshez jutatta együttesét (15–14). A 37. percben az MTK ismét átvette a vezetést és a mérkőzés irányítását Kekézovity góljánál 16–17-et mutatott az eredményjelző.

A következő tíz percben kiegyenlített játék zajlott a pályán, az Előre háromszor is egyenlített, az 50. percben 21–21 volt az állás. Az utolsó tíz percben rossz periódusba került a hazai csapat, amit az ellenfél nagyon jól kihasznált, az 55. percben már négy gól volt a különbség, amikor Grosch Vivien talált be. Papp Bálint lányai már csak kozmetikázni tudtak az eredményen, a hazaiak két gólos, 25–27-es vereséget szenvedtek.

A Békéscsaba öt meccs után továbbra is nyeretlen az NB I-ben és az utolsó helyen áll pont nélkül, míg az MTK megszerezve első győzelmét és egységeit feljött a táblázat 10. helyére. A bajnokságban a következő hat hétben nem rendeznek mérkőzést az Európa-bajnokság miatt. Az Előre a válogatott szünet után először december 7-én lép pályára a listavezető Győri Audi ETO KC otthonában.