Előnyben a cseh bajnok

2016. november 1. 19:51 | behir.hu

A BRSE történetének első Bajnokok Ligája mérkőzésén a rutinos elitszereplő cseh Agel Prostejov érkezett a városi sportcsarnokba. A magyar bajnok jól küzdött két játszmában is közel állt a szettgyőzelemhez, de végül 3-0-ra kikapott.

Linamar-Békéscsabai RSE-VK Agel Prostejov (cseh) 0-3 (-21, -18, -23)
Röplabda Bajnokok Ligája női mérkőzés, selejtező. Békéscsaba, 2000 néző.
Vezette: Andjelko Popovics, Igor Schimpl (szerb, szlovák).
Békéscsaba: Csengeri, Tálas, Bodnár, Clement, Matic, Szakmáry. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Ludmán, Petrenkó. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovic.
Prostejov: Basa, Emonts, Frigo, Hindriksen, Matienzo, Herelova. Csere: Kovarová (liberó), Gambová. Vezetőedző: Peter Goga.

Az első pont a vendégeké volt, a Prostejov pedig három ponttal meglógott az első technikai szünetig. A csehek kiváló mezőnymunkát végeztek, 7-11-nél Sasa Nedeljkovic már időt is kért. Egy jó szakasszal visszajött egy pontra a hazai gárda, de az egyenlítés nem sikerült, a nyugodtabb vendégek 25-21-re hozták a nyitó játszmát.

A Soós Nikolett csapatkapitányt nélkülöző magyar bajnok nagyszerűen kezdte a 2. játszmát, pillanatok alatt 6-2-es vezetést szerzett. A csehek azonban gyorsan ébredtek, a technikai szünetben már 8-7-re ők mentek. Ezután a kiváló légiósokat soraiban tudó Prostejov fordított, 11-15-nél már másodszor kért időt a hazai mester. A BRSE előtt ugyan felcsillant egy szoros játszma lehetősége, de több rontott nyitás, valamint jó vendégblokkok után ez a felvonás könnyedén a riválisé lett (0-2).

Kiegyenlített küzdelem zajlott a 3. szett kezdetén. A csehek 10-7-re is vezettek, de 15-15-nél már egyenlő volt az állás. A vezetést azonban nem engedte ki a kezéből a rutinos BL-szereplőnek mondható cseh bajnok, amely 23-24-nél a kubai Matienzo révén az első meccslabdát értékesítette (0-3).

A csehek megérdemelten győztek a jól küzdő Békéscsaba ellen. A visszavágót november 5-én, szombaton rendezik meg Csehországban.