Tehetséggondozó családi nap zajlott a Lencsési Általános Iskolában

2024. június 28. 12:57 | Csiffáry Zsuzsanna

Bár már elkezdődött a nyári szünet, június 28-án Lencsési Általános Iskola gyerekzsivajtól volt hangos. Ekkor volt ugyanis az idei évben megvalósított tehetségfejlesztési program bemutatója egy családi nap részeként. Az intézmény a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Tehetség Program Tehetségközelben elnevezésű pályázatán nyert 3,5 millió forint támogatást, ebből valósította meg fejlesztő programjait.

A pályázat célkitűzése az ígéretes tehetségek megfelelő képzése. Az intézmény tanárai szeretnék elérni, hogy a diákok elemi rendszerezésű kombinatív, problémamegoldó, valamint zenei- mozgásos képességük fejlődjön. 

 

Fotó: Csiffáry Zsuzsanna/Behir.hu

 

A pénteki családi napon az intézmény munkatársa, Medgyesiné Seprenyi Erzsébet a pályázat feltételeiről tájékoztatott.  

– A feltétel egy 60 órás komplex tehetségfejlesztő program összeállítása és megvalósítása volt. Mi a Digi Mat Art nevet adtuk a programunknak. A Digi-t azért kapta, mert a digitális kultúrával és ezen belül a robotikával ismerkedhettek a gyerekek. A Mat a logika és a matematika részét jelöli a tehetséggondozásnak, az Art a művészet általi feltöltődésre, a motiváció növelésére utal, ugyanis a zene és a mozgás is segítette a gyermekek fejlődését ebben az évben – fogalmazott az intézmény gyógy-és tehetségfejlesztő pedagógusa. 

Fotó: Csiffáry Zsuzsanna/Behir.hu

 

A szakember hozzátette, hogy 36 gyermeket vizsgáltak a szakmai munkatársak. A diákoknak logikai és matematikai teszteket kellett kitölteniük. Az intézmény igazgatója hangsúlyozta, hogy a kiemelt figyelmet igénylő tanulókkal való foglalkozás az egyik legfontosabb feladatuk.

– Azok a tehetséggondozó eszközök, amelyeket a pályázati kiírásnak köszönhetően beszerezhettünk, nagyban segítik a tehetséggondozó munkát az egész intézményben. Nagyon fontosak azok a foglalkozások amelyeken a gyerekek részt vettek, rendkívül nagy értéket hordoznak a tehetséggondozási folyamatban helyet kapó programok – mondta Vida András.

Az intézmény 3,5 millió forintot nyert a projekt megvalósítására. Ebből a forrásból finanszírozták a Bee-bot robot méhecskéket, a tanulói tableteket, a foglalkozások megtartásához szükséges eszközöket, illetve egy szakmai kirándulást is. 

A tehetségfejlesztő program az NTP-TEHETSÉG-23-0050 pályázat részeként valósult meg.

 

Galéria

További programok »

FEL