Sok művészpalánta ragadta meg a lehetőséget, hogy személyesen találkozzon az elismert kortárs művésszel. A Munkácsy Mihály Múzeumban 2013 óta tizenegyedik alkalommal rendeznek diákok számára a rendhagyó rajzórát. A fiatalok a kortárs művészek óráin bepillantást nyerhetnek a művész gondolataiba alkotás közben és elleshetik a technikáit.
Nagy Anikó, a múzeum közművelődési munkatársa szerint azért hasznosak az ilyen workshopok, mert a művész saját szavaival mondhatja el a gyerekeknek azt, hogy mi ihlette művét, milyen gondolatok jártak a fejében alkotás közben.
A tengerentúlon sikeressé vált magyar művész két éve van jelen aktívan a magyar kortárs művészetben. A figuratív képi világával és egyéni perspektíváival készült képei most is láthatóak a Munkácsy Mihály Múzeumban.
Simon-Mazula Tibor a tengerentúlon tanult, sokáig San Fancisco-ban élt, mint mondja, a hasonló programok az Egyesült Államok bevett szokásnak számítanak, nem úgy Európában és hazánkban. Mint mondja, éppen azt a sajátos nézőpontot igyekszik átadni a diákoknak, amely itthon kevésbé jellemző.
Az oktatást a tárlat egyedi bemutatása előzte meg, amelyen a művész különböző fogásokat és technikákat mutatott a diákoknak, akik egy ülő férfi modellt rajzoltak le figuratív technikával.
Simon-Mazula Tibor kiállítását még pár napig, október 13-ig lehet megtekinteni a Munkácsy Mihály Múzeumban.