William Shakespeare munkásságának szakértőjeként Darvay Nagy Adrienn több mint két évtized kutatási eredményei alapján számolt be az alkotó fordulatokban bővelkedő darabjáról, a Hamletről.
– Főleg az erdélyi magyar színjátszással foglalkozom. Úgy gondoltam évekkel ezelőtt, hogy már minden Hamlet előadást láttam, nincs több új. Na és akkor jöttek a cseh kollégák, akik a kezembe nyomtak Hamlet előadásokat DVD-n. Akkor rájöttem, hogy ez a darab annyira fantasztikus, hogy ebben minden viszony, kapcsolat, minden emberi jellem és jellemtelenség, mindenféle típus és körülmény megtalálható. Ennek hatására elkezdtem a Hamleten keresztül vizsgálni az embereket a jelenségeket és a színházat – fogalmazott a színházkutató, hamletológus.
A Mindentudás Színházi Egyetemének műsorvezetője kiemelte, hogy a Hamletből jól ismert monológ komoly szakmai útmutatást jelent a színművészek számára.
– Nagyon sok tanulmányt lehet olvasni, de ha visszamegyünk Arisztotelész is a színészek figyelmébe ajánlja, hogy nem szabad túlzásba esni. És itt érkeztem el ahhoz a gondolathoz, hogy valószínű nagyon sokan ismerhetik azt a monológot Hamlet szájából hallhatjuk azt az előadás során: illeszd a cselekményt a szóhoz. A szót a cselekményhez. Ez egy nagyon híres monológ, és tulajdonképpen ebben nagyon sok tanácsot ad egy színésznek, hogy hogyan kell eljátszania egy szerepet – fogalmazott Kovács Edit Jászai Mari-díjas színművész, aki hozzátette, hogy a Globe színház és William Shakespeare teljes munkássága is teret kapott a beszélgetés során.