A DK képviselője felidézte a költségvetés tervezésének lépéseit az elmúlt esztendők példái alapján. Kiemelte, hogy a testület decemberben tárgyalta először a költségvetési koncepciót, főként az elveket előtérbe helyezve, majd a januárra elkészített első olvasat került a képviselők elé már számokkal, konkrétumokkal, ekkor pedig a nyilvánosság előtt valóban késhegyre menő vita zajlott. Dancsó Tibor megjegyezte: akkor sem került a munkatervbe a januári közgyűlés, amikor már lehetett látni, hogy a testület tagjainak egy törvényi kötelezettség miatt találkozniuk kell, volt is egy soron kívüli ülés, amelyen egy szó sem esett a költségvetésről.
– Ezzel a megoldással azt érte el a városvezetés, hogy decemberben számok nélkül vitáztunk egyet a koncepcióról. Ezt követően a nyilvánosság teljes kihagyásával készült el a költségvetés, a testület pedig úgy fogadta el azt, hogy annak első olvasatáról sem zajlott tényleges, nyilvánosság előtti vita – fogalmazott a DK képviselője.
Dancsó Tibor problémaként említette, hogy hajnalban és alkonyatkor sötét van a városban, mivel a közvilágítást reggel korán kapcsolják le, este pedig későn kapcsolják be. A város tavaly 192 millió forintot költött a közvilágításra, idén pedig 201 millió forintot állított be, de ez csak a beépített új lámpák miatt megnövekedett kiadásokra lehet elég. Véleménye szerint a probléma megoldására is kellett volna pénzt fordítani.
A háziorvosi praxisokat támogató rendszerrel kapcsolatban elmondta, hogy egyrészt örvendetes a kezdeményezés, de erre a célra 15 millió forint kevés lesz. Felidézte, hogy Sopron ugyanerre évi 75 millió forintot különített el.
– Ez egy nagy, városok közötti verseny, amelyet ha elbukunk, akkor az lesz a végeredmény, hogy nem lesz Békéscsabán elegendő háziorvos, ami már most is fennálló probléma – hangsúlyozta.
A fásítási programmal kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy az önkormányzatnak meg kell találni a fák megfelelő helyét, azért, hogy azok később ne okozzanak károkat az utakban és a járdákban. Valamint kellő energiát, illetve szakértelmet kell fordítani a fák további gondozására is.