A kengurufélék, a fűevő erszényes emlősök egyik családja. Tökéletlen fogazatuk van, hatalmas ugró lábakkal rendelkeznek. Farkuk hosszú, erős és kezdetén vastag, tehát az ugrásnál igen jó segítőszervük. Délnyugat-Ausztráliában és Tasmaniában élnek. Körülbelül 38 fajtája ismeretes.
Illusztráció: pexels.com
Ausztrália földtörténeti kuriózumok sokaságát rejti. Egy állatfaj azonban még Ausztrália különleges élővilágától is elkülönülve él mindössze egyetlen szigeten Nyugat-Ausztrália partjaitól nem messze. A rendkívül aranyos ábrázatú állatfaj a quokka, a magyar neve kurtafarkú. 40-55 centiméteres a kisállat testhossza, további 25-30 centiméter a farka. 2,5 kilogrammostól 5 kilósig terjedhet a súlya.
Illusztráció: pexels.com
Az axolotl egy, a farkos kétéltű családba tartozó állat, a hazai gőték és szalamandrák távoli rokona. Az axolotl jelentése ebben az értelemben két részletből tevődik össze: atl-víz és xolotl-kutya. Tehát az axolotl magyarul szó szerinti fordításban vízikutya. Az axolotl állat először laborállatként vált híressé, két igazán különleges tulajdonsága miatt. Az egyik a hihetetlen gyógyulási képessége. Ha az axolotl elveszíti egyik végtagját, akkor az minden gond nélkül visszanő. Olyan esetek is előfordulnak, hogy a sérült végtag mellett elkezd egy újabb kinőni, miközben az eredeti is meggyógyul. Ilyen esetekben történhet olyan, hogy egy axinak 5, vagy akár 6 lába lesz.
Illusztráció: pexels.com